|
|
کدخبر: ۱۷۲۵۵۸

گلزنی در جام جهانی رویایی است که می تواند به حقیقت تبدیل شود

خبرگزاری تسنیم: بازیکن تیم ملی فوتبال کشورمان گفت: در ایران به من انگ تبانی با پرسپولیسی ها را زدند که می خواهم سرخپوش شوم اما این موضوع صحت نداشت.

به گزارش خبرنگار ورزشیخبرگزاری تسنیم، درخشش مهاجم ایرانی تیم نایمخن هلند کمک کرد این تیم از شکست برابر قهرمان این کشور فرار کند تا فصل را با تلخی به پایان نرساند. علیرضا جهانبخش که دو گل تیمش برابر آژاکس را به ثمر رساند تا این تیم به جای سقوط به لیگ دسته اول به پلی آف برود، معتقد است سقوط نکردن تیمش تبریک ندارد و این تیم هنوز باید تلاش کند تا در پلی آف ماندنش در اوردویژه را قطعی کند.

علیرضا جهانبخش در گفت وگو با خبرنگار ورزشیخبرگزاری تسنیم، در خصوص شرایط تیم نایمخن، بازی های پیش روی این تیم برای باقی ماندن در لیگ دسته اول هلند(اوردویژه)، وضعیت خودش، دعوت به تیم ملی و اردوی اتریش و مسائل دیگر صحبت کرده است.

تسنیم: از هفته پایانی اوردویژه که با آژاکس مساوی کردید تا به صورت مستقیم سقوط نکنید شروع کنیم. سقوط نکردن نایمخن جای تبریک دارد؟

به هیچ وجه تبریک ندارد چون هنوز ماندن ما در اوردویژه قطعی نشده است. دو بازی بسیار مهم در پیش داریم که برای سقوط نکردن باید در این بازی ها نتیجه بگیریم اما همین که از سقوط رهایی پیدا کردیم و به مرحله پلی آف رفتیم جای شکر دارد.

تسنیم: به نظر نمی رسد نایمخن در دیدار با روتردام کار سختی پیش رو داشته باشد. درست است؟

بازی اول ما سطح کیفیت بالایی ندارد و دیدار با روتردام چندان سخت نیست. اگر بتوانیم از سد این تیم بگذریم باید به مصاف تیم بهتری از لیگ دسته پایین تر برویم تا تکلیف سقوط یا بقای ما در اوردویژه مشخص شود. من هم فکر نمی کنم کار سختی برابر روتردام داشته باشیم اما مطمئناً بازی دوم ما به مراتب سخت تر خواهد بود.

تسنیم: از حریفان پیش روی خود شناخت داری و می دانی چگونه باید برابر آنها بازی کنی؟

من شناختی از این تیم ها ندارم اما کادرفنی شرایط را می سنجد تا بتوانیم با شکست روتردام از این مرحله عبور کنیم. ما از یک لحاظ شانس خوبی آوردیم. در هفته آخر با آژاکس یک بازی خوب انجام دادیم و نتیجه خوبی گرفتیم که اکنون روحیه تیم دو چندان شده و با این شرایط کارمان راحت تر خواهد شد. امیدوارم بتوانیم با این روحیه تیم را در اوردویژه نگه داریم.

تسنیم: اگر نتیجه دیدار با آژاکس روحیه تیم را دو چندان کرده باشد، روحیه تو به خاطر دو گلی که به این تیم زدی باید چند برابر شده باشد.

درست است و خودم هم روحیه خوبی دارم اما دیگر بازی با آژاکس تمام شد و شادی آن دو گل هم برای من تا بعد از بازی بود. اکنون فقط به بازی های آینده فکر می کنم و تمرکزم روی این بازی هاست تا بتوانیم موفق شویم.

تسنیم: اما رسانه های هلندی همچنان به درخشش تو مقابل آژاکس می پردازند. حتی دی بوئر سرمربی آژاکس هم از عملکرد تو تمجید و اعلام کرد جهانبخش برابر ما فوق العاده کار کرد. این مسئله برای تو مهم نیست؟

بعد از بازی شنیدم که آقای دی بوئر چه اظهار نظری کرده بود. این مسئله برای من می تواند مثبت باشد. خودم پیش از بازی دوست داشتم که برای تیمم تاثیرگذار باشم و این مسئله برای خودم هم بسیار خوب بود. چند وقتی بود برای نایمخن خوب بازی نمی کردم و بازی با آژاکس برای من بسیار مهم بود. سرمربی تیم مان، آقای دی بوئر و رسانه ها از عملکردم تمجید کردند که این برای من خوشحال کننده است اما کار من را سخت تر می کند. از این به بعد باید تلاشم را دوبرابر کنم تا این تمجیدها فقط برای یک بار نباشد.

تسنیم: درباره گل هایی هم که می زنی توضیح بده. در این مدت گل هایی که در نایمخن و تیم ملی زده ای شبیه به هم بوده و بیشتر گل ها تو فرار از پشت مدافعان یا شوت از پشت محوطه جریمه بوده است. روی این مسئله تمرین کرده ای یا این گل ها اتفاقی است؟

با توجه به پستی که دارم سرمربی تیم از من می خواهد که پشت مدافعان حرکت کنم و این مسئله تمرین شده است. البته این موضوع بستگی به نوع سیستم تیم هم دارد و به شرطی است که تیم از مهاجمان کناری بهره ببرد. فرار پشت مدافعان را بارها در تمرینات تکرار کردیم و خودم هم این تاکتیک را دوست دارم. شوتی هم که از پشت محوطه جریمه زدم به خاطر موقعیت خوب و انگیزه بالایی بود که داشتم. انگیزه ام برای بازی با آژاکس مضاعف بود و حتی پیش از مسابقه برای خودم بازی را تصویرسازی کرده بودم. دو گلی که در این بازی زدم به تیم ما جان تازه ای داد و اکنون تیم با انگیزه ای داریم.

تسنیم: یعنی گل هایی که زدی را پیش از بازی در ذهنت مرور کرده بودی؟

پیش از بازی می دانستم که می توانم برای نایمخن مثبت باشم و گل ها نیز تصویرسازی شده بود. دوست داشتم مثبت فکر کنم چون این دیدار مهمترین دیدار فصل ما بود. هم اینکه مقابل قهرمان هلند بازی می کردیم و هم اینکه نتیجه گرفتن در این بازی به ماندن ما در اوردویژه کمک می کرد. وقتی که گل دوم را در دقیقه ۸۲،۸۳ خوردیم همه تیم ناراحت شدند و فکر می کردند کار تمام شده اما من این حس را نداشتم و می دانستم می توانم گل دوم را هم بزنم. به همین دلیل تلاش کردم و توانستم این کار را انجام دهم.

تسنیم: برای شادی گلت هم از قبل برنامه ریزی کرده بودی که پیراهنت را در بیاوری یا این مسئله اتفاقی بود؟

بعد از به ثمر رساندن گل دوم حس عجیبی داشتم. در آوردن پیراهنم دست خودم نبود و از شادی خیلی زیاد این کار را کردم. وقتی تیم شما در آمستردام و در مقابل آژاکس عقب باشد، خیلی سخت است که بتوانید به بازی برگردید اما ما برگشتیم و در دقیقه ۸۸ گل مساوی را زدم که این موضوع خیلی خوشحال کننده بود. با شادی گلم جریمه هم شدم و داور یک کارت زرد به من نشان داد اما این مسئله چندان مهم نبود.

تسنیم: اینکه یکی از گزینه های آژاکس برای حضور در این تیم هستی، چقدر به تو انگیزه داد تا برابر این تیم بدرخشی؟

اکنون به فصل آینده ام و حضور در آژاکس فکر نمی کنم بلکه منتظرم از بازی های پلی آف با موفقیت عبور کنیم و بعد از جام جهانی درباره فصل بعد تصمیم گیری می کنم. حضورم در آژاکس قطعی نیست و فقط یک صحبت کوتاه در حد گمانه زنی بود، اما همین مسئله هم به من انگیزه مضاعفی داد تا برابر این تیم عملکرد خوبی داشته باشم.

تسنیم: اما اگر در ایران بودی شاید همه انتظار داشتند که برابر آژاکس خوب بازی نکنی و به نوعی با این تیم تبانی کنی تا فصل آینده به این تیم بروی!

شاید چنین چیزی بود! اتفاقاً این اتفاق یک بار برای من افتاد. در بازی داماش و پرسپولیس که روی اشتباه من پرسپولیس گل زد همه گفتند من با آنها تبانی کرده ام و به من انگ زدند که می خواهم فصل بعد سرخپوش شوم اما اصلاً چنین چیزی نبود. من در بازی با پرسپولیس بد هم بازی نکردم و فکر می کنم روی گلی هم که به ثمر رساندیم تاثیرگذار بودم اما شایعاتی مطرح شد. دیدید که به پرسپولیس هم نرفتم و به نایمخن آمدم. این مسئله که عنوان کردید به هیچ وجه در اینجا(هلند) مطرح نیست. اتفاقاً اینجا برعکس است و برای اینکه به تیم جدیدی بروی باید بهترین عملکرد را داشته باشی.

تسنیم: لیست تیم ملی برای اردوی اتریش اعلام شد اما گویا نمی توانی از ابتدای اردو در تمرینات شرکت کنی. چه زمانی برای حضور در جام جهانی استارت می زنی؟

فکر می کنم تیم ملی از ۱۲ می(۲۲ اردیبهشت) در اتریش اردو خواهد زد و از ۱۳ می نیز تمرینات آغاز می شود اما اگر با نایمخن به مرحله بعدی صعود کنیم که احتمالش زیاد است، تا ۱۸ می(۲۸ اردیبهشت) درگیر مسابقات باشگاهی خواهم بود. با این شرایط به نظر می رسد برای تاریخ ۱۹ می بتوانم بلیت هواپیما بگیرم و خودم را به اتریش برسانم.

تسنیم: پس به این ترتیب یک هفته از تمرینات تیم ملی را از دست خواهی داد.

متاسفانه همینطور است اما آمادگی بالایی دارم. اکنون شرایط تمرینات نایمخن بسیار خوب است و در شرایط مسابقه هم به اردوی تیم ملی اضافه می شوم که این مسئله به من کمک خواهد کرد. امیدوارم بتوانیم در اوردویژه هم باقی بمانیم تا با روحیه ای دوچندان به اردوی تیم ملی ملحق شوم اما قطعاً حضور در تیم ملی به هر بازیکنی انگیزه ای مضاعف و روحیه ای دوچندان می دهد.

تسنیم: بازی هایی که در این اردو در نظر گرفته شده را چطور می بینی؟ فکر می کنی اردوی اتریش تیم ملی را کاملاً آماده حضور در جام جهانی می کند؟

تیم ملی قطعاً به بازی های خوب تدارکاتی نیاز دارد. در این اردو هم با تیم های اروپایی و آفریقایی بازی داریم تا با سبک بازی های نیجریه و بوسنی آشنایی پیدا کنیم. می توانیم در بازی با بلاروس، مونته نگرو و آنگولا قبل از جام جهانی محکی جدی بخوریم و این موضوع کمک زیادی به ما خواهد کرد. باید خودمان را طوری آماده کنیم که در جام جهانی شرایط خوبی داشته باشیم و اردوی اتریش می تواند این شرایط را برای ما فراهم کند.

تسنیم: فکر می کنی چقدر شانس درخشش در جام جهانی را داشته باشی؟

قطعاً کیفیت ها متفاوت است و هر کسی یک سبکی در بازی اش دارد. بازی های جام جهانی شرایط خاصی دارد اما سعی می کنم به نوعی آماده شوم که بیشتر در خدمت تیم ملی باشم.

تسنیم: گل زدن در جام جهانی هدفت خواهد بود؟

مطمئناً گل زدن در جام جهانی یک افتخار است. اکنون آمادگی خوبی دارم و حضور در تیم ملی هم انگیزه من را دوچندان خواهد کرد و امیدوارم بهترین عملکرد را در جام جهانی داشته باشم.

تسنیم: گلزنی در جام جهانی را یک رویا می دانی؟

جام جهانی بزرگترین میدان است و برای من که یک بازیکن جوان هستم می تواند یک میدان استثنایی باشد. گلزنی در جام جهانی شبیه یک رویاست اما می تواند به حقیقت تبدیل شود. اگر بتوانم شرایط خوبی داشته باشم دوست دارم برای تیم ملی در جام جهانی گل بزنم.

انتهای پیام /

ارسال نظر