|
|
کدخبر: ۱۷۳۷۳۰

اسپانیا و برزیل بیشترین شانس را در جام جهانی دارند

خبرگزاری تسنیم: ستاره پرتغالی تیم فوتبال رئال مادرید با تمجید از عملکرد قرمزوسفیدپوشان شهر مادرید گفت برای او کمک به قهرمان شدن رئال مادرید در لیگ قهرمانان اروپا مهمتر از ارتقای رکورد گل هایش در این تورنمنت است.

به گزارشخبرگزاری تسنیم، کریستیانو رونالدو و یارانش در رئال مادرید ۱۳ روز دیگر در فینال لیگ قهرمانان اروپا برای رسیدن به رویای ۱۲ ساله خود باید به مصاف اتلتیکومادریدی بروند که در لالیگا فوق العاده کار کرده است و اکنون به عنوان صدرنشین جدول رده بندی این رقابت ها بیشترین شانس را برای کسب عنوان قهرمانی دارد.

کریستیانو رونالدو اما امیدوار است کهکشانی ها با شکست همشهری خود دسیما را کسب کرده و تعداد قهرمانی های خود در لیگ قهرمانان اروپا را دو رقمی کنند. ستاره پرتغالی رئال مادرید در این فصل از رقابت های لیگ قهرمانان اروپا ۱۶ گل زده است و حالا رکورددار ثبت بیشترین گل در یک فصل از این رقابت ها محسوب می شود. ارتقای این رکورد هدف دیگری است که رونالدو در فینال لیگ قهرمانان اروپا دنبال می کند اما قهرمانی رئال برای او در اولویت قرار دارد.

رونالدی ۲۹ ساله گفت: ما جام حذفی اسپانیا را برده ایم؛ قهرمانی در لالیگا سخت است اما هنوز غیرممکن نیست، ضمن اینکه در فینال لیگ قهرمانان هستیم. در ابتدای فصل اگر کسی می گفت در پایان رقابت ها چنین فرصت هایی برای کسب جام داریم مشاقانه از آن استقبال می کردیم.

رونالدو افزود: در فینال لیگ قهرمانان باید به مصاف تیمی بزرگ برویم. فینال ها همیشه ۵۰-۵۰ هستند اگرچه ما می دانیم که حریف بزرگی پیش روی مان قرار خواهد گرفت. امیدوارم فینال برای ما شب بزرگی را رقم بزند و در نهایت این ما باشیم که جام را بالای سر می بریم. اتلتیکو تیم فوق العادای است. این تیم اکنون صدرنشین جدول رده بندی لالیگاست و همین مسئله همه چیز را درباره آن می گوید. حضور دو تیم اسپانیایی در فینال لیگ قهرمانان اتفاق زیبایی است، ضمن اینکه سویا هم در فینال لیگ اروپاست.

برترین بازیکن جهان در سال ۲۰۱۴ سپس به رکوردی که در این فصل از رقابت های لیگ قهرمانان اروپا برجای گذاشته است اشاره داشت و تصریح کرد: رکورد خوبی است. من آن را شکستم و حالا به گذشته پیوسته است. اکنون چیزی که می خواهم قهرمانی در لیگ قهرمانان و گلزنی در بازی فینال است اما اگر با گل های هم تیمی هایم نیز بازی را ببریم خوب است. مهمترین چیز این است بازی را ببریم و قهرمان شویم.

رونالدو تا یک ماه دیگر باید به عنوان کاپیتان تیم ملی پرتغال راهی برزیل شود و در جام جهانی ۲۰۱۴ شرکت کند. او معتقد است تیم های ملی برزیل و اسپانیا مدعیان اصلی فتح این رقابت ها هستند، هرچند برای کشور او هم هیچ چیز غیرممکن نیست.

ستاره پیشین تیم فوتبال منچستریونایتد عنوان کرد: اسپانیا و برزیل تیم هایی هستند که بیشترین شانس را برای قهرمانی دارند. پرتغال هم باید بازی به بازی پیش برود. در فوتبال هیچ چیز غیر ممکن نیست. من می خواهم از حضورم در جام جهانی برزیل لذت ببرم. برزیل برای ما پرتغالی ها مانند یک کشور برادر است، چون مردم آن با ما همزبان هستند.

تیم ملی پرتغال در جام جهانی ۲۰۱۴ با تیم های ملی آلمان، غنا و آمریکا همگروه است.

انتهای پیام /

ارسال نظر