|
|
کدخبر: ۱۷۷۷۶۵

فدراسیون فوتبال عربستان که سال گذشته به دلیل ناامنی در ایران مقابل تیم های باشگاهی ما بازی نکرد و بازی ها در کشور بی طرف انجام شد حالا برای بازی دوستانه به کشور ناامن عراق خواهد رفت.

به گزارش امید نیوز به نقل از ورزش ۳، فدراسیون بین المللی فوتبال مدت‌هاست که برگزاری بازی‌های بین المللی در خاک عراق را به دلیل ناامنی و جنگ در این کشور ممنوع کرده است.

فدراسیون فوتبال عراق نهایت تلاش خود را به کار می‌گیرد تا فیفا را متقاعد به برگزاری بازی در عراق کند اما هنوز موافقتی در این زمینه اعلام نشده است.

اما چند کشور عربی قصد دارند با برگزاری بازی دوستانه با عراق در خاک این کشور زمینه را برای لغو بازی در عراق مهیا کنند. فدراسیون فوتبال عراق نیز اعلام کرد که عربستان تاکید کرده که مشکلی برای برگزاری بازی دوستانه در خاک عراق ندارد.

این اقدام فدراسیون فوتبال عربستان در حالی است که سعودی‌ها پیش از این تاکید کردند که در انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه حاضر نیستند نه در خاک عراق و نه در ایران برابر عراق به میدان بروند.

تیم ملی فوتبال عراق در انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه نتایج ناامید کننده‌ای به دست آورده و در ۵ بازی نخست خود تنها ۳ امتیاز کسب کرده است، این درحالی است که عربستان با ۱۰ امتیاز در صدر جدول رده بندی جای دارد.

دیدار رفت عراق با عربستان با پیروزی دو بر یک سعودی‌ها به پایان رسید و دیدار برگشت به میزبانی عربستان برگزار خواهد شد.

ارسال نظر