|
|
کدخبر: ۱۷۷۸۰۶

کارلوس کی روش سرمربی تیم فوتبال ایران که در این چند سال نتایج درخشانی در تیم ملی داشته باز هم افتخاری دیگر برای تیم ملی رقم زده است.


به گزارش امید نیوز به نقل از تابناک ورزشی، در آخرین رنکینگ فیفا در سال ۲۰۱۶ که ۲۲ دسامبر منتشر خواهد شد تیم ملی ایران با ۸۱۴ امتیاز در رده ۲۹ جهان و نخست آسیا قرار خواهد داشت تا برای چهارمین سال پیاپی به عنوان بهترین تیم قاره، سال میلادی را به پایان برساند. تیم ملی در سال ۲۰۱۰ و پیش از حضور کارلوس کیروش در رده چهارم رنکینگ آسیا قرار داشت و در سال های ۲۰۱۱ و ۲۰۱۲، دو سال نخست فعالیت کیروش در همین رده باقی ماند اما از سال ۲۰۱۳ که عنوان بهترین تیم آسیا در رنکینگ را به خود اختصاص داد تا پایان سال ۲۰۱۶ موفق به حفظ این عنوان شده است.
جالب اینکه در تاریخ رنکینگ فیفا از سال ۱۹۹۳ تاکنون دو تیم ژاپن و استرالیا موفق شده بودند طی سه سال پیاپی این عنوان را به خود اختصاص دهند اما این برای اولین بار است که تیمی برای ۴ سال پیاپی بهترین تیم سال آسیا می شود و شاگردان کیروش از این حیثیک رکورد بین المللی را به ثبت رسانده‌اند.
تیم ملی پیش از این در سال های ۲۰۰۱ و ۲۰۰۶ هم به این عنوان دست پیدا کرده بود و حالا برای ششمین بار به عنوان بهترین تیم سال آسیا انتخاب می شود.
سیستم امتیاز دهی و رده بندی در رنکینگ فیفا بارها دستخوش تغییر قرار گرفته اما با توجه به محاسبات کنونی کنفدراسیون فوتبال آسیا، فوتبال ایران قدرتمندترین روزهای تاریخ خود را تجربه می‌کند به طوری که برای نخستین بار از مرز ۸۰۰ امتیاز عبور کرده است.
ایران در حالی در ماه دسامبر در رده ۲۹ جهان قرار می‌گیرد که در گذشته حتی در رتبه‌های بهتری هم قرار گرفته بود اما در بین تیم های آسیایی بهترین تیم و بهترین رتبه را در اختیار نداشت.
گفتنی است در بین آسیایی ها تاکنون فقط ۵ تیم به عنوان بهترین تیم سال آسیا دست پیدا کرده‌اند؛ ژاپن ۸ بار، ایران ۶ بار، عربستان ۴ بار و کره جنوبی و استرالیا هر کدام سه بار به عنوان بهترین تیم سال آسیا دست یافته‌اند.

ارسال نظر