|
|
کدخبر: ۱۷۷۸۱۸

از نظر ناظمی رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی این بهترین راه مقابله با شایعه پردازان است

به گزارش امید نیوز به نقل از خبرآنلاین کلاس آموزشی خبرنویسی کوتاه با مدرسی مازیار ناظمی، رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ورزش و جوانان و با حضور کارشناسان این مرکز و مسئولان روابط عمومی فدراسیون های ورزشی امروز به میزبانی فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام برگزار شد.
مازیار ناظمی پیش از آغاز مباحثآموزشی با بیان این که به دنبال بهانه برای نهادینه کردن مباحثآموزشی جهت تقویت و حمایت روابط عمومی فدراسیون های ورزشی هستیم گفت: مسئولیت اطلاع رسانی مجموعه وزارت ورزش و جوانان به عهده مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی است بنابراین آموزش، همراهی و حمایت از روابط عمومی فدراسیون ها را مبنای کار خود قرار داده ایم.
وی با بیان این مطلب که تاکید رئیس جمهور و به تبع وزرای دولت تدبیر و امید، پاسخگویی در لحظه به افکارعمومی در مورد اتفاقات، شایعات و ابهامات است گفت: در این راستا آیین نامه روشنگری دولت تدبیر و امید که به همه دستگاه ها ابلاغ شده است، سیاست اطلاع رسانی دولت به شمار می رود و باید مد نظر همه فدراسیون ها نیز قرار بگیرد.
ناظمی با بیان این که روابط عمومی ها به عنوان مشاوران و مدیران هدایت افکار عمومی، باید در مواقعی که شایعه، و اتهام دستگاه را نشانه رفته ورود موثر داشته باشند، توضیح دهند، روشنگری کنند و ابهامی باقی نگذارند تصریح کرد: بهترین راه برای مقابله با شایعه پردازان، آزاد کردن گردش اطلاعات است.
وی با بیان این مطلب که همه فدراسیون ها مکلف به ایجاد کانال تلگرام خبری هستند افزود: بررسی سایت ها و پرتال های خبری فدراسیون ها یکی از شااخص های اصلی ارزیابی روابط عمومی های فدراسیون ها خواهد بود.
رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی در ادامه به مباحثآموزشی این کلاس با موضوع «موبایل ژورنالیسم» پرداخت.
وی در این بخش از صحبت هایش عنوان کرد: در دنیای ماشینی امروز و اهمیتی که زمان و وقت انسان ها پیدا کرده، مخاطب زیاد علاقه ای به خواندن اخبار بلند نشان نمی دهد و جهان به سمت کوتاه نویسی پیش می رود.
ناظمی با بیان این که تلفن همراه بخشی از زندگی ما شده و کار روزمره بدون آن سخت می شود افزود: این دستگاه ارتباطی، امروزه با قابلیت های فراوانی که دارد به ما در اطلاع رسانی کمک می کند. سرعت انتقال پیام، تصویر، صوت و فیلم که برای مخاطب بسیار جذاب است به کمک تلفن همراه میسر شده، پس باید از آن به درستی در امر اطلاع رسانی استفاده کرد.
وی ضریب نفوذ پیامک و پیام های تلگرامی را مورد توجه قرار داد و از آن به عنوان یکی از تاثیر گذارترین رسانه ها در بین مخاطبان در صورت رعایت اصول و تکنیک های خبر کوتاه نام برد.
رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی در ادامه به آموزش تکنیک های تهیه خبر پیامکی و قواعد تیتر و لید نویسی برای اخبار کوتاه پرداخت و افزود: ورزشکاران خودشان یک رسانه محسوب می شوند و روابط عمومی می تواند برای ترویج یکسری از مفاهیم اخلاقی و فرهنگی و به کمک اخبار کوتاه، تصویر، صوت و فیلم تلگرامی از این ورزشکاران که کارهای اخلاقی و فرهنگی می کنند استفاده کند.
پرهیز از اغوای مخاطب با تیترهای تبلیغی و دروغ، عدم جهت گیری سیاسی والقایی، عدم دخل و تصرف در خبر، کوتاه بودن پیامک و خبر تلگرامی، دسته بندی مخاطبان برای ارسال خبر و دوطفه بودن سامانه پیامکی برای دریافت نظرات مخاطبان از مهمترین مباحثی بود که ناظمی به آن پرداخت و در پایان چکیده بحثموبایل ژورنالیسم را تولید محتوا و به اشتراک گذاری مناسب آن دانست.

ارسال نظر