|
|
کدخبر: ۱۷۷۸۲۱

بعد از پنج سال آرسنال سرگروه تیمش شد؛ آنالیز عملکرد خوب این روزهای آرسنال

به گزارش امید نیوز به نقل از آی اسپورت یک هتریک از لوکاس پرز و گل چهارم ایووبی بعد از ۵ سال آرسنال را صدرنشین گروهش کرد و آن ها حالا می دانند تمام کار های لازم را برای افزایش شانسشان در دور اول حذفی انجام داده اند. بیایید دوباره اتفاقات مهم بازی دیشب را مرور کنیم.

صدرنشینی آرسنال

برای اولین بار بعد از ۲۰۱۱، آرسنال در گروهش اول شد. آیا بالاخره ترند حذف در مرحله یک هشتم نهایی شکسته می شود؟ هنوز معلوم نیست، اما بدون شک ارسن ونگر فعلا خوشحال است. به هر حال، این اولین بار پس از ۱۱ سال است که آن ها در مرحله گروهی شکست نخورده اند. در این راه آن ها برای یک مساوی در پاریس مبارزه کردند و بازلی را شکست دادند که در ۱۱ بازی اخیر برابر تیم های انگلیسی فقط دو بار باخته بود. بایرن مونیخ، بنفیکا یا لورکوزن از جمله رقبای احتمالی بایرن در دور بعدی هستند اما آرسنال این بار خیالش راحت است که بازی برگشت در خانه برگزار می شود. فعلا باید برای قرعه کشی صبر کنند.

لوکاس پرز، قهرمان هتریک

لوکاس پرز از زمان ترانسفر به آرسنال موقعیت های محدودی پیدا کرده، اما این بار به خوبی از فرصتش در سوییس استفاده کرد. در یک شروع کم سابقه، او در ۴۷ دقیقه برای آرسنال هتریک کرد تا به آرسنال اجازه دهد از لغزش پی اس جی نهایتِ استفاده را ببرد.

پرز در لیگ جزیره فقط یک بار از ابتدا شروع کرده، و بیشتر در جام اتحادیه از او استفاده می شود. اما در بازل به ونگر نشان داد که آماده است در زمان لازم، تاثیرش را در تیم نشان دهد.

فرم بی نظیر سانچز

بازیکن کلیدی آرسنال در حال حاضر کسی نیست جز ستاره شیلیایی این تیم که در بازی دیشب هم نمایش دلچسبی داشت. بعد از راحت شدنِ خیال آرسنال از پیروزی، ونگر در دقیقه ۷۰ او را بیرون کشید تا فرصت لازم برای استراحت را هم پیدا کند.

سانچز به طور مستقیم روی ۶ از ۸ گل آخر آرسنال در لیگ تاثیر مستقیم داشته و در این راه ۵ گل ۱ پاس گل ثبت کرده. او در بازی دیشب ۱ پاس گل دیگر هم داد و روی بیلد آپ گل های دیگر هم نقشی کلیدی داشت.

بازی ترکیبی سانچز با اوزیل عالی بود و او می توانست نمایش خوبِ خود را با یک گل تکمیل کند. اما ضربه ایستگاهی او به تیر دروازه برخورد کرد. آرسنال در قرعه کشی به هر تیمی برخورد کند، سانچز یکی از مهره های اصلی برای رقم زدن تفاوت خواهد بود.

اوسپینا دوباره درخشید

شاید نتیجه ۱-۴ حرف از برتری مطلق آرسنال بزند، اما در دقایقی از نیمه اول تیم میزبان بسیار خطرناک ظاهر شد. مساله اینجاست که آن ها به یک اوسپینای آماده برخورد کردند. او در کل ۴ سیو انجام داد و مهار کلیدی او برابر رناتو استیفن در لحظات پایانی نیمه اول بود. با نتیجه ۰-۲، یک گل از سوی بازل می توانست مومنتوم را تغییر دهد اما اوسپینا به خوبی ضربه اول را مهار کرد و بعد قبل از مهاجم حریف به توپ سردرگم رسید.

پیتر چک همچنان گزینه اول ونگر در لیگ است، اما اوسپینا خودش را به عنوان یک آلترناتیو مطرح در اروپا نشان داده.

ارسال نظر