|
|
کدخبر: ۱۸۱۰۳۸

سرمربی تیم ملی فوتبال پرتغال سبک بازی تیم تحت‌هدایت کارلوس کی‌روش را به سبک بازی تیم‌های مراکش و تونس تشبیه کرد.

به گزارش امیدنیوز ، فرناندو سانتوس که شاگردانش امشب (دوشنبه) در دیداری دوستانه به مصاف تیم ملی فوتبال تونس می‌روند، با حضور در کنفرانس خبری پیش از این بازی گفت: منتظرم ببینم که بازیکنان‌مان بعد از پایان بازی‌های لیگ و تمرین این هفته تیم ملی در این بازی دوستانه چه وضعیتی دارند. این دو بازی دوستانه که در پیش داریم این اجازه را به ما می‌دهد که تمامی جنبه‌های تیم را مورد ارزیابی قرار دهیم و با اصلاح ایرادات خود راهی روسیه شویم.

وی در ادامه اظهار داشت: نتایج همیشه برای ما مهم است و تیم ملی فوتبال پرتغال روی نتایج حساب باز کرده است. بازی‌ای هم نیست که ما رویش حساب باز نکنیم حالا می‌خواهد بازی دوستانه، کمی دوستانه، پیش از جام جهانی، پیش از مسابقات یورو و یا در یک رقابت رسمی باشد. به هر حال ما پس از یک دوره طاقت‌فرسا تیمی مناسب را معرفی خواهیم کرد و تعهدمان هم همانند همیشه خواهد بود.

سرمربی پرتغال در بخش دیگری از صحبت‌هایش خاطرنشان کرد: بازی فینال لیگ قهرمانان اروپا را تماشا کردم و طرفدار رئال مادرید بودم، آن هم بیشتر به خاطر اینکه کریستیانو رونالدو. به خود کریس هم شخصاً تبریک گفتم اما مایلم از همین جا بار دیگر به او تبریک بگویم. به هر حال همه ما روی کارمان تمرکز کرده‌ایم و اطمینان دارم که اتفاقات خوبی خواهد افتاد. همیشه برای تیم ملی فوتبال پرتغال و تیم تحت‌هدایت من مهم بوده که رونالدو را در اختیار داشته باشیم.

سانتوس در بخش دیگری از صحبت‌هایش خاطرنشان کرد: از زمانی که در سال 2014 هدایت تیم ملی پرتغال را برعهده گرفتم، انگیزه را در بازیکنانم می‌بینم و همین انگیزه بود که ما را به قهرمانی اروپا سوق داد. قهرمان شدن مهم است، اما این فشار را به روی ما بیشتر می‌کند و کار دیگر تیم‌ها راحت‌تر می‌شود.

سرمربی پرتغال در خصوص حریف تدارکاتی امشب تیمش خاطرنشان کرد: تونس تیمی سازمان‌یافته و باکیفیت است که در جام جهانی 2018 هم حضور خواهد داشت. از حیث سازماندهی و روش تفکرات بازی، سبک بازی آنها شبیه به مراکش است و از آنجایی که ما به بازی با تیم‌های آفریقایی عادت نداریم، این آزمون خوبی برای ما به شمار می‌رود. تیم ملی ایران هم فوتبالی شبیه به این تیم‌ها (تونس و مراکش) دارد و تیم تحت‌هدایت کارلوس کی‌روش را هم باید در این دسته‌بندی قرار داد.

پرتغال در گروه B جام جهانی 2018 روسیه به ترتیب با تیم‌های اسپانیا، مراکش و ایران بازی خواهد کرد.

ارسال نظر