|
|
کدخبر: ۱۸۱۶۹۸

رییس کمیته انضباطی فدراسیون کشتی گفت: کمیته استیناف فدراسیون 6 ماه محرومیت قطعی «سعید عبدولی» فرنگی کار تیم ملی را به سه ماه کاهش داد و از سوی دیگر 6 ماه محرومیت تعلیقی او به 9 ماه افزایش یافت.

«نادر شکری» روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: به این ترتیب یک سال محرومیت عبدولی کاهش نیافته و تخفیفی به او داده نشد، اما کیفیت اجرای آن با رای کمیته استیناف تغییر کرده است.
وی اظهار داشت: با توجه به اینکه رای محرومیت عبدولی در تاریخ 25 اردیبهشت امسال صادر شده است، محرومیت قطعی او 25 مرداد به پایان می رسد.
شکری ادامه داد: براساس آیین نامه کمیته انضباطی فدراسیون، هر ورزشکاری که دو سوم از محرومیت خود را پشت سر گذاشته باشد و از رییس فدراسیون تقاضای بخشش و عفو کند و از سوی دیگر طی این مدت ضمن اظهار ندامت، سابقه خوبی نیز از خود برجای گذاشته باشد با تایید رییس فدراسیون، مدت باقی مانده محرومیت وی نیز بخشیده می شود.
وی یادآور شد: با توجه به اینکه عبدولی دو سوم از محرومیت سه ماه خود را پشت سر گذاشته است، در صورت تقاضای عفو و موافقت رییس فدراسیون، مدت باقیمانده از محرومیتش بخشیده می شود.
فرنگی کار وزن 87 کیلوگرم ایران در مرحله نهایی انتخابی تیم ملی که روزهای 19 تا 21 اردیبهشت در تهران برگزار شد، در دیدار مقابل ایمان انصاری به دلیل انجام حرکات غیر ورزشی و درگیری از دور مسابقات حذف شد.
متاسفانه درگیری و حاشیه های این مسابقه نیز به بیرون از تشک نیز درز کرد و دو برادر دیگر سعید یعنی سامان و کرامت عبد ولی نیز مداخله کردند.
برهمین اساس کمیته انضباطی فدراسیون کشتی سعید را به یک سال محرومیت (شش ماه قطعی و شش ماه تعلیقی) به همراه 25میلیون ریال جریمه نقدی، کرامت را به یک سال محرومیت (شش ماه قطعی و شش ماه تعلیقی) به همراه 50 میلیون ریال جریمه نقدی و سامان را به شش ماه محرومیت (سه ماه قطعی و سه ماه تعلیقی) محکوم کرد.
شکری رییس کمیته انضباطی فدراسیون کشتی در ادامه گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در مورد کرامت نیز تنها جریمه 50 میلیون ریالی او بخشیده شد و تخفیفی از نظر محرومیت شامل حال او نشد.
وی ادامه داد: سه ماه محرومیت قطعی سامان هم به تعلیقی تبدیل شد. با این حال از آنجا که وی در گذشته سه ماه محرومیت تعلیقی داشت، سه ماه محرومیت تعلیقی جدید وی به سه ماه قطعی تبدیل شد. بنابراین کمیته استیناف به سامان ضمن آنکه در یک بخش محرومیت او را تخفیف داده، در بخش دیگری محرومیت را او تشدید کرده است.
وی تصریح کرد: بنابراین ورزشکاران باید حواسشان باشد که با کوچکترین خطا و یا تخلفی، محرومیت قطعی شامل حال آنان خواهد شد.
براساس حکم کمیته انضباطی با موضوع این سه نفر با صورت قاطع برخورد شده و حکم های صادر شده از طرف کمیته انضباطی (بدوی) و یا کمیته استیناف کاملا عادلانه بود.
بعد از حاشیه های درگیری عبدولی در مرحله نهایی انتخابی تیم ملی، این ملی پوش کشتی فرنگی که مدال طلای جهان و برنز المپیک را در کارنامه دارد، بارها از عملکرد خود ابراز پشیمانی کرده بود.
فدراسیون کشتی حتی روز گذشته در مراسم تجلیل از مدال آوران کشتی آزاد و فرنگی نوجوانان ایران، از عبد ولی برای اهدا جوایز این قهرمانان دعوت کرد و با این کار به نوعی تاکید داشت که او الگوی بسیاری از همین نوجوانان است، همانطور که وی الگوی «ایمان انصاری» بود که در مرحله نهایی به جای کشتی، با یکدیگر درگیر شدند.
سامان نیز چندی است با موافقت رسول خادم رییس فدراسیون و کادر فنی در اردوی تیم ملی کشتی فرنگی به همراه سایر ملی پوشان به تمرین می پردازد.
ورزشی**1067**1584

ارسال نظر