|
|
کدخبر: ۱۸۲۴۶۳

آمار اوپتا نشان می‌دهد لیونل مسی که از سال 2004 دوران حرفه‌ای در تیم بزرگسالان بارسلونا را آغاز کرده در تمامی پیروزی‌های الکلاسیکوی آبی اناری‌ها حضور داشته است.

به گزارش امیدنیوز ، بارسلونا برای اولین بار از سال 2007 بدون لیونل مسی در الکلاسیکو حاضر می‌شود و کاپیتان آبی اناری‌ها به دلیل مصدومیت در دیدار برابر سویا قادر به حضور در بازی برابر رئال مادرید نیست.

مسی در این فصل از مسابقات لالیگا 7 گل به ثمر رسانده است و یک گل با کریستین استوانی در صدر جدول گلزنان فاصله دارد. برنده پنج توپ طلا با مصدومیت از ناحیه دست راست 6 بازی پیش روی بارسا را از دست داده است.

با جدایی تابستانی کریستیانو رونالدو و پیوستن او به یوونتوس، این بدان معناست که بازی روز یکشنبه هفته آینده برای اولین بار پس از 11 سال بدون حضور کریستیانو و لئو برگزار خواهد شد.

بارسلونا نمی‌تواند رئال مادرید را شکست بدهد!

آمار لیونل مسی در الکلاسیکو

با استفاده از اعدادی که سایت تخصصی اوپتا اعلام کرده آمار لیونل مسی در یکی از حساس ترین دربی‌ها لیگ‌های معتبر را بررسی می‌کنیم:

38 - مسی در 38 الکلاسیکو برای بارسلونا بازی کرده و آنها در 17 دیدار به پیروزی رسیده‌اند و همچنین 12 دیدار را واگذار کرده‌اند.

24 - مسی مقابل رئال 24 مرتبه گلزنی کرده است و در پنج دیدار اخیر این دو تیم او موفق به ثبت چهار گل شده بود.

2 - ستاره آرژانتینی بارسلونا دو بار هت تریک کرده و اولین بار در سال 2007 بوده و 7 سال بعد در سانتیاگو برنابئو این آمار تکرار شد.

8 - از 18 حضور مسی در الکلاسیکو، 8 مرتبه از تقابل رئال و بارسا در سوپرکاپ اسپانیا شکل گرفته که مسی در آن 6 بار گلزنی کرده است.

2 - بارسلونا از زمان خرید لیونل مسی تا به امروز تنها دو بار بدون این بازیکن در الکلاسیکو حضور یافته و که یک بار تساوی یک بر یک انجامید و در سال 2007 یک بر صفر شکست خوردند.

ارسال نظر