|
|
کدخبر: ۱۸۲۷۹۲

C اعلام کرد که کمک داور ویدیویی از مرحله یک‌چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا اجرایی خواهد شد.

به گزارش امید نیوز ،کمیته داوران کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) اعلام کرد که از مرحله یک‌چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا 2019، کمک‌داور ویدیویی (VAR) استفاده می‌شود و در هفت دیدار (بازی‌های دور یک‌چهارم نهایی، نیمه‌نهایی و فینال) اجرایی خواهد شد.

داتو ویندزور جان، مدیرکل AFC در این خصوص گفت: ما از فیفا و هیئت رئیسه اتحادیه جهانی فوتبال برای حمایت‌شان در استفاده از این تکنولوژی در جام ملت‌های آسیا تشکر می‌کنیم. استفاده از کمک‌داور ویدیویی در روز 26 سپتامبر گرفته شد. این یعنی کارهای زیادی انجام شده تا مطمئن شویم استفاده از VAR از مرحله یک‌چهارم نهایی، نقش مهمی در رقابت‌ها ایفا خواهد کرد.

وی همچنین با تمجید از عملکرد داوران آسیایی و نیز علیرضا فغانی اظهار داشت: ما در قاره آسیا خوش‌شانس هستیم که داوران‌مان در میان بهترین داوران فوتبال جهان حضور دارند. علیرضا فغانی از ایران، دیدار رده‌بندی جام جهانی 2018 را قضاوت کرد و داوری فینال جام جهانی باشگاه‌ها را بر عهده داشت.

مسابقات جام ملت‌های آسیا 2019 از روز 15 دی و در کشور امارات برگزار می‌شود. تیم ملی فوتبال ایران در این رقابت‌ها با تیم‌های عراق، ویتنام و یمن همگروه است.

 

ارسال نظر