|
|
کدخبر: ۲۹۴

عسگری:

رئیس دپارتمان داوری فدراسیون فوتبال آمادگی جسمانی را پیش نیاز داوری دانست.

به گزارشامیدنیوزبه نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، حسین عسگری در مراسم افتتاحیه کلاس توجیهی داوران و کمک داوران لیگ برتری با ابراز خوشحالی از حضور داوران اظهار داشت: در ۳ فصل گذشته شاهد این بودیم که کلاس‌های توجیهی داوران به صورت مرتب برگزار شد. از آنجایی که رکن اساسی فوتبال شما داوران هستید باید به یکسری از رفتارهای خود بیش از پیش توجه کنید.

وی افزود: در داوری فوتبال دنیا نیز کمبودهایی وجود دارد که البته ما در ایران گاهی اوقات شاهد آن هستیم. اساسا توجه به مسائل داوری در حال شکل‌گیری است و تاکنون چند کشور هستند که در این زمینه در سطح قابل قبولی برنامه‌ریزی داشته‌اند.

رئیس دپارتمان داوری ضمین تاکید براینکه خیلی از مسائل آماده‌سازی برعهده خود داوران است، خاطر نشان کرد: در داوری روز دنیا شاهد سختگیری‌های بیشتر نسبت به چند سال پیش در گزینش داوران هستیم و این پروسه بسیار سخت‌تر از قبل شده، چرا که نقش شما داوران در نتیجه مسابقه بسیار موثر است.

عسگری در خصوص مسابقات فصل پیش گفت: سال گذشته، سالی پرفشار برای ما بود که اگر همکاری خوب بین ما و شما برقرار نبود، مسابقات به این خوبی برگزار نمی‌شد. اشتباهات داوری همیشه وجود دارد و از نظر ما داوری موفق است که جلوی روند اشتباهات خود را بگیرد. آمادگی جسمانی پیش نیاز داوری است و بعد از آن مسائل فنی و روحی روانی اهمیت بسیاری دارد.

رئیس دپارتمان داوری در ادامه در خصوص برگزاری کلاس‌ها توجیهی داوران گفت: فدراسیون فوتبال از لحاظ آموزش برای داوران کارهای بسیاری انجام داده است که در کمتر جایی از دنیا شاهد برگزاری کلاس‌های داوری به این پیوستگی هستیم.

براساس اعلام سایت فدراسیون فوتبال صبح امروز(سه‌شنبه) تست آمادگی جسمانی از داوران و کمک داوران گرفته شد. همچنین رئیس فدراسیون و نایب رئیس اول فدراسیون به دلیل نشست هیات رئیسه فدراسیون امروز نتوانستند در این جلسه شرکت کنند و فردا صبح در جمع داوران حضور خواهند داشت.

ارسال نظر