|
|
کدخبر: ۳۶۹۲۸

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس گفت: اگر استعفایم را به همسرم داده بودم زودتر به نتیجه می رسید. اکنون مانده ام که چه کار کنم و وزیر ورزش هم نیست که تکلیف مرا مشخص کند.

به گزارشامید، محمد رویانیان در گفت وگو با رادیو ایران اظهار داشت: من در ۳۲ سالی که خدمت کرده ام احساس خستگی نکرده بودم اما در این ۲ سالی که به فوتبال آمدم پیر شدم. قبل از این حتی تعطیلی هم نداشتم اما این قدر خسته نشده بودم.

وی افزود: اگر مشغول دویدن باشم برایم خیلی بهتر است اما دایی من را برای دویدن به تمرین نمی برد تا با بازیکنان بدوم! در فوتبال احساس می کنم مغز و قلبم از کار افتاده است. قبل از این فکر می کردم جوان هستم اما این طور نیست و پیر شده ام.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس با بیان اینکه خانواده ام خیلی از حضور من در فوتبال ناراحت هستند، اظهار داشت: من حرف همسرم را همیشه گوش می دهم و او نمی خواهد که من در فوتبال باشم اما نمی دانم چرا نمی شود که از فوتبال بروم. شاید اگر استعفایم را به همسرم داده بودم زودتر به نتیجه می رسید. اکنون مانده ام که چه کار کنم و وزیر ورزش هم نیست که تکلیف مرا مشخص کند.

رویانیان با اشاره به عدم رای اعتماد مجلس وزیر ورزش و جوانان، عنوان کرد: ورزش ما پتانسیل بالایی دارد و دیدید که جوانان والیبال ما چگونه در جهان افتخار آفرینی کردند. در بسکتبال و کشتی هم همین طور و فوتبال هم که در آستانه حضور در جام جهانی است. این موفقیت ها حاصل تثبیت رئیس فدراسیون های قبلی است که اکنون به این نتیجه رسیدیم اما اکنون ورزش ۶ ماه است که عملا بلاتکلیف است و وزیر آن مشخص نشده و اگر همین طور ادامه داشته باشد همه کارهایی که تا به الان انجام شده خراب می شود.

وی ادامه داد: اکنون پرسپولیس و استقلال مشکل دارند و مشخص نیست که قرار است خصوصی شوند یا دولتی باقی بمانند. واگذاری پرسپولیس و استقلال توسط دولت تصویب شده و دولت هم آن را اعلام کرده است اما مشخص نیست که می خواهند آن را بفروشند یا نه و همین موضوع ما را هم بلاتکلیف کرده است. برای انجام کارهای اقتصادی و زیربنایی بلاتکلیف هستیم. آقای صالحی امیری سرپرست قبلی وزارت ورزش ما را خواست و اعلام کرد روزی که از مجلس رای بیاورم به محض اینکه پله های مجلس را پایین بیایم ۱۰ درصد از استقلال و پرسپولیس واگذار می شود اما او رای نیاورد و این کار صورت نگرفت.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در خصوص اینکه گفته می شود قرار است او و بابک زنجانی پرسپولیس را بخرند، گفت: من با آقای زنجانی در یکی، ۲ پروژه همکاری هایی دارم. من یک پاسدارم که حاضرم برای کشورم جانم را بدهم و این را بدون منت می گویم. به همین دلیل هم ارتباطم را طبق قانون و مقرارت انجام می دهم. آقای زنجانی هم فردی با هوش بالا و جوان توانمندی است که سرمایه خوبی هم دارد. او به پرسپولیس علاقه دارد و می خواهد سهام این باشگاه را خریداری کند و حتی به دولت نامه هم زده است، اما من می گویم پرسپولیس باید درست فروخته شود. پرسپولیس را نه باید به زنجانی بفروشیم و نه به رویانیان، چون فروختن این باشگاه به شخص کار اشتباهی است.

وی افزود: من طرحی برای فروش پرسپولیس دارم و آن را به وزارت ورزش هم داده ام تا پرسپولیس به یک کنسرسیومی واگذار شود. نباید سهام غالب را به یک نفر بدهیم چون این تیم برای مردم است و آن قدر بزرگ است که نمی تواند یک مالک داشته باشد. باید پرسپولیس را به افرادی بفروشیم که عملا شرکت هایی حقوقی هستند و این باشگاه نباید توسط یک گروه اداره شود. گروهی متشکل از پیشکسوتان پرسپولیس، یک بانک که مذاکراتی هم با آن داشته ایم و چند شرکت که بتوانند سهام پرسپولیس را خریداری کنند، گزینه مناسبی است.

ارسال نظر