|
|
کدخبر: ۱۸۰۴۶۴

ساری – معاون درمان بیمارستان امام خمینی ساری گفت: اشتباه در ارسال نمونه خونی و واکنش به خون تزریق شده بانوی بیمار در این بیمارستان صورت گرفته است.

به گزارش خبرنگار مهر ، ذکریا ذکرایی ظهر شنبه در نشست با خبرنگاران با اشاره به مرگ یک زن بیمار در بیمارستان امام ساری اظهار داشت: بر اساس شرایط بیمار تصمیم به بستری و عمل جراحی وی گرفته می شود و از آنجا که برای هر عمل جراحی احتمال خونریزی وجود دارد، رزو خونی ضروری است.

وی اظهار داشت: نمونه خون بیمار گرفته شد و از آنجا که بیمار دیگر با تشابه اسمی در بیمارستان وجود داشت، در ارسال نمونه خون بانوی بیمار اشتباه صورت گرفته است.

ذکرایی با بیان اینکه در ارسال نمونه خون اشتباه صورت گرفته است گفت: بعد از تزریق چند سی سی خون با واکنش خونی بیمار مواجه شدیم و سریعا پس از اطلاع از این موضوع اقدامات لازم در این زمینه صورت گرفته شود

معاون درمان بیمارستان امام خمینی ساری یادآور شد: بلافاصله جلسه ای برای بررسی موضوع در بیمارستان تشکیل شد تا اشکال کار بررسی شود.

وی با اشاره به اینکه پس از اجرای طرح تحول سلامت، شمار بیماران مراجعه کننده افزایش یافته است گفت: احتمال اینکه برخی جاها اشکال کار پیش آید وجود دارد اما باید کاری کنیم که مردم به سلامت و درمان توجه کنند.

وی با بیان اینکه پزشک معالج بانوی بیمار ساروی دچار افسردگی شده است گفت: خانواده متوفی از روند درمان شکایت نداشتند اما از مرگ بیمار شکایت کرده اند.

ذکرایی با بیان اینکه پرونده مرگ بیمار در دست بررسی است گفت: باید دلیل واقعی مرگ مشخص شود و بررسی آن نیازمند اطلاعات تکمیلی دارد.

به گزارش مهر، بانوی بیمار 44 ساله که یکشنبه هفته گذشته در مرکز آموزشی درمانی امام خمینی (ره) ساری بستری وکاندیدای جراحی فیوژن ستون فقرات بوده است، در روز چهارشنبه پس از اقدامات تشخیصی لازم تحت جراحی قرار گرفت. متاسفانه در حین جراحی به دلیل تزریق خون ، بیمار دچار واکنش خونی شد و اقدامات درمانی لازم در اتاق عمل انجام وپس از انتقال به آی سی یو علیرغم تمام اقدامات درمانی لازم و مربوطه ، متاسفانه بیمار دچار ایست قلبی شده و فوت شده است.

ارسال نظر