|
|
کدخبر: ۱۰۳۵

مدیر کل عتبات عالیات سازمان حج و زیارت گفت: مرحله اول اعزام از نیمه دوم ماه رمضان و نزدیک به شب‌های قدر شروع می‌شود که بر اساس ظرفیت‌های ایجاد شده همه متقاضیان بدون پیش ثبت‌نام می‌توانند در این شب‌ها به عتبات عالیات اعزام شوند.

به گزارشامیدنیوزبه نقل از فارس، مسعود اخوان مدیر کل عتبات عالیات سازمان حج و زیارت گفت: آخرین کاروان اعزامی به عتبات عالیات که در ۱۲ تیرماه اعزام شده بودند در ۱۹ تیرماه به ایران باز خواهند گشت. بر این اساس هیچ کاروانی از تاریخ ۱۹ تیرماه تا اول مرداد ماه در عراق نخواهد داشت.

وی بیان کرد: از آنجا که اعزام زائران عتبات عالیات به عراق در تمام ایام سال صورت می‌گیرد و چون در سال این هتل‌ها به طور مستمر در اختیار زائران می‌باشند و هیچ فرصتی برای تعمیرات و رسیدگی به اتاق‌ها وجود ندارد. لذا سازمان تصمیم گرفت که فرصتی کوتاهی را ایجاد کند که برخی از تعمیرات و موارد مورد نیاز جهت رعایت بهداشت در این ایام انجام شود.

اخوان افزود: بر همین اساس و جهت نظارت بر سم پاشی و تعمیرات هتل‌ها دو تیم کارشناسی از شرکت شمسا به عراق اعزام شده‌اند. این کارشناسان وظیفه دارند به همه هتل‌های طرف قرارداد سرکشی کرده و از نزدیک شاهد انجام تعمیرات باشند و با بازبینی هتل برخی از موارد را به هتل داران جهت تعمیر و اصلاح تذکر دهند.

مدیرکل عتبات عالیات سازمان حج و زیارت بیان کرد: بر اساس ظرفیت‌های ایجاد شده، مرحله جدید اعزام زائران ایرانی به عتبات عالیات پس از توقف ۱۵ روزه اعزام‌ها در اول مردادماه و مصادف با نیمه نخست ماه مبارک رمضان و تولد امام حسن مجتبی(ع) آغاز می‌شود.

وی در خصوص مرحله نخست اعزام‌ها در نیمه دوم ماه رمضان افزود: برای اعزام در مرحله نخست و ایام شب‌های قدر نیاز به پیش ثبت‌نام نیست و همه متقاضیان اعزام از دو طریق می‌توانند جهت اعزام ثبت‌نام کنند. متقاضیان می‌توانند با مراجعه به دفاتر حج و زیارت نسبت به نام نویسی در کاروان‌ها اقدام کنند. همچنین اخوان ادامه داد: متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سایت ثبت‌نام اعزام زائران عتبات عالیات بدون مراجعه به دفاتر حج و زیارت ثبت‌نام کنند.

مدیرکل عتبات عالیات سازمان حج و زیارت گفت: پس از اتمام اعزام‌های مرحله جدید، دور دوم اعزام‌ها از ۲۹ مرداد ماه آغاز می‌شود و تا ۱۵ مهر ماه سال ۹۲ ادامه خواهد داشت.

وی خاطر نشان کرد: اعزام‌های مرحله دوم مانند اعزام‌های گذشته به صورت پیش ثبت نام اینترنتی است که زمان آن و چگونگی مراجعه به سامانه، از طریق رسانه‌های جمعی اعلام می‌شود.

ارسال نظر