|
|
کدخبر: ۱۰۵۶۹۴

بر اساس ورود سامانه بارشی پیش‌بینی می‌شود اواسط هفته آینده شاهد بارش باران در تهران باشیم.

به گزارشامیدبه نقل از فارس، مدیرکل پیش‌بینی سازمانهواشناسیبا بیان اینکه اوایل هفته آینده افزایش غلظت آلاینده‌های جوی در شهرهای صنعتی کشور دور از انتظار نیست، ‌گفت: بر اساس ورود سامانه بارشی پیش‌بینی می‌شود اواسط هفته آینده شاهد بارش باران در تهران باشیم.

احد وظیفه اظهار داشت: نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد طی روز جاری در برخی مناطق ارتفاعات مرکزی البرز، سواحل دریای خزر و شمال شرق کشور ابرناکی وبارشپراکنده پیش‌بینی می‌شود که به تدریج از اواخر وقت امروز از میزان ابرها در این مناطق کاسته می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: طی روزها شنبه و یکشنبه هفته پیش‌رو در غالب مناطق کشور جو آرام بوده و دمای هوا افزایش نسبی خواهد داشت.

وی یادآور شد: بر همین اساس پیش‌بینی می‌شود اوایل هفته آینده در شهرهای صنعتی و پر جمعیت شاهد افزایش آلاینده‌های جوی باشیم.

وظیفه در ادامه از ورود سامانه بارشی فعال طی روز دوشنبه هفته پیش‌رو به کشور خبر داد و گفت: این سامانه بارشی از سمت غرب، شمال و شمال غرب وارد کشور می‌شود و سبب بارش برف و باران، وزش باد و در مناطق جنوبی‌تر رگبار و رعد و برق خواهد شد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی درباره وضعیت جوی پایتخت بیان داشت: بر اساس نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی برای امروز جوی آرام در پایتخت پیش‌بینی می‌شود، البته بارش پراکنده در ارتفاعات این کلانشهر دور از انتظار نیست.

وظیفه خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه سامانه بارشی فعال روز سه‌شنبه نیمه غربی کشور را تحت تاثیر قرار می‌دهند، بر همین اساس بارش باران در اواسط هفته پیش‌رو در کلانشهر تهران دور از انتظار نخواهد بود.

وی درباره تغییرات دمایی تهران افزود: طی دو روز آینده شاهد روند افزایشی دمای هوای تهران خواهیم بود که این افزایش دما یک تا دو درجه سانتی‌گراد خواهد بود.

ارسال نظر