|
|
کدخبر: ۱۰۷۷۶۲

وزیر آموزش و پرورش از برگزاری آزمون استخدام برای مربیان پیش دبستانی و نیروهای شرکتی تا مهر سال آینده خبر داد.

به گزارشامیدبه نقل از واحد مرکزی خبر، علی اصغر فانی، گفت: دستورالعمل نحوه برگزاری این آزمون در حال تدوین است و با برگزاری این آزمون تکلیف استخدام این نیروها مشخص خواهد شد.

وی به نیروهای مازاد وزارتآموزش و پرورشاشاره کرد و افزود: فرهنگیان با حداقل۲۰سال سابقه که ادارات آموزش و پرورش به همکاری آنان نیاز ندارند می توانند درخواست بازنشستگی پیش از موعد کنند.

وزیر آموزش و پرورش در ادامه گفت: بنا به درخواست رییس جمهور «زنگ انشا و کتاب خوانی» از سال تحصیلی آینده به زنگ های مدارس اضافه می شود.

علی اصغر فانیگفت: بخشی از نظرات آقای دکتر روحانی را عملیاتی کردیم و پیشنهادهایی در شورای عالی آموزش و پرورش مطرح شده است که مثلاً بخشی از ساعات درس فارسی کاسته و به کتاب خوانی اختصاص داده شود.

وی افزود: «زنگ انشا و کتاب خوانی» را در شش ماه اول سال۹۳برنامه ریزی کرده ایم و از سال تحصیلی آینده در مدارس عملیاتی خواهیم کرد.

وزیر آموزش و پرورش گفت: افزایش مدارس غیردولتی در دستور کار این وزارتخانه قرار دارد و تا دو سال آینده تعداد این مدارس از ۵ / ۸ درصد به۵ / ۱۲درصد خواهد رسید.

علی اصغر فانی گفت: با افزایش چهار درصدی مدارس غیر دولتی از سال تحصیلی آینده، شهریه این مدارس کاهش خواهد یافت.

وی از پرداخت بخشی از مطالبات فرهنگیان شامل حق التدریس(اضافه کاری) تا پایان این هفته خبر داد اما به مبلغ پرداختی اشاره ای نکرد.

حق التدریس معلمان از ابتدای سال تحصیلی تاکنون پرداخت نشده است.

وزیر آموزش و پرورش به سرانه مدارس اشاره کرد و افزود: در بودجه سال آینده اعتبار بسیار خوبی برای سرانه مدارس در نظر گرفته شده است و همه مدارس در سه ماه اول سال آینده سرانه نوبت دوم را که بیش از سرانه نوبت اول است دریافت خواهند کرد.

همزمان با آغاز سال تحصیلی، بیش از۵۰ میلیارد تومان اعتبار به عنوان سرانه به مدارس پرداخت شد.

ارسال نظر