|
|
کدخبر: ۱۰۹۳۵۲

مرد شیادی که با تزریق داروی بی‌هوشی به احشام، آنها را به قیمت ناچیزی می‌خرید، دستگیر شد.

به گزارشامیدبه نقل از جام جم، رسیدگی به این پرونده هنگامی در دستور کار ماموران قرار گرفت که تعدادی از دامداران شهرستان طبس در خراسان جنوبی، با ارائه شکایتی عنوان کردند احشام آنها به طرز مرموزی بی هوش و در برخی اوقات نیز تلف می شوند.

با افزایش این شکایت ها و دستور قضایی، رسیدگی به موضوع از سوی ماموران اداره آگاهی این شهر آغاز و معلوم شد علت مرگ احشام، تزریق داروی بی هوشی بوده است.

در ادامه با تحقیق از فروشندگان داروهای بی هوشی، مشخص شد فردی دامدار که در میان دیگر دامداران از حسن شهرت برخوردار است، در چند مرحله داروی بی هوشی خریده است. با به دست آمدن این اطلاعات و تحقیق از کسانی که احشام آنها تلف یا بیمار شده بود، آنها عنوان کردند همان دامدار - که داروهای بی هوشی خریده - روزی که برای خرید دام بهدامداریشان آمده، دقایقی بعد احشام آنها بی هوش و بدحال شده و آنان نیز احشام خود را به قیمت نازلی به وی فروخته اند.

با به دست آمدن این اطلاعات و گزارش موضوع به مقام قضایی، دستور احضار این فرد بهپلیسآگاهی صادر شد و مرد دامدار با حضور در پلیس آگاهی و مشاهده دلایل و مدارک پلیس، زبان به اعتراف گشود و گفت: از چندی پیش با تهیه داروی بی هوشی برای خرید دام به دامداری ها مراجعه و داروی بی هوشی به گاو ها تزریق می کردم و هنگامی که حیوان دچار مشکل می شد، آن را از صاحبش به قیمت نازلی می خریدم و چون تجربه ای در این زمینه نداشتم، در برخی مواقع نیز به دلیل تزریق زیاد دارو، حیوان تلف می شد.

با اعتراف متهم، دستور بازداشت وی صادرشد و مرد شیاد در اختیار پلیس آگاهی شهرستان طبس قرار گرفت.

ارسال نظر