|
|
کدخبر: ۱۲۴۷۳۸

روزنامه جروزالم پست نوشت: دولت دانمارک ذبح حیوانات را بر اساس آداب مذهبی مسلمانان و یهودیان از هفته آینده ممنوع اعلام کرد.

به گزارشامیدبه نقل از جام نیوز، در این کشور رعایت حقوق حیوانات در مقابل مذهب ایستاده است و بر اساس دستور وزیر کشاورزی و غذای دانمارک ذبححیواناتمطابق با قوانین شرعی اسلام و یهود از روز دوشنبه ممنوع خواهد بود.

درحالی که در حال حاضر ۶ هزار یهودی دانمارک گوشت حلال خود را از خارج کشور وارد می کنند، این قانون زندگی اقلیت مسلمان این کشور را نیز تحت تاثیر قرار خواهد داد.

بحثدرمورد غیر اخلاقی بودن برخی شیوه های ذبح حیوانات از تابستان در دانمارک آغاز شد، زمانی که وزیر سابق کشاورزی این کشور مخالفت خود را با تمام شیوه های ذبح بدون بی حسی اولیه اعلام کرد.

وی این اظهارات را در مخالفت با درخواست یک سازمان اسلامی بیان کرد که خواستار مجوز برای ذبح حیوانات بدون هیچ گونه اقدام گیج کننده حیوان پیش از ذبح یا بعد از آن بود.

گفتنی است سازمان(IFANCA) آمریکا که بر روی گواهی حلال کار می کند ذبح اسلامی را کاملا متناسب با HACCP معرفی می کند.

HACCPمهم‌ترین سیستم مدیریت کیفی صنایع غذایی است. اجزای این سیستم نشانگر تمایل مصرف کننده به محصولات سالم و در اصل بیانگر سلامت غذا یا food safety است. این مساله نیز بوضوح در گواهی یا براند حلال نیز دیده می شود.

ارسال نظر