|
|
کدخبر: ۱۳۰

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور با بیان اینکه پیش‌دبستانی جزو آموزش رسمی اجباری گروه کم‌توان ذهنی محسوب می‌شود، گفت: کتب دانش‌آموزان پایه اول دبستان دوره کم‌توان ذهنی، امسال تغییر می‌کند.

به گزارشامیدنیوزبه نقل ازفارس، نامدار عبداللهیان، معاون وزیر آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا» به برنامه‌های آموزش و پرورش استثنایی با توجه به ساختار جدید آموزشی اشاره کرد و اظهار داشت: در این سازمان برای بحثمحتوای آموزشی دو نوع فعالیت داریم که شامل تولید محتوا و مناسب سازی است.

وی ادامه داد: برای بخشی از دانش‌آموزان استثنایی مانند نابینایان و ناشنوایان، محتوای آموزشی مانند محتوای کتب درسی دانش‌آموزان عادی است و تنها مناسب‌سازی صورت می‌گیرد تا دانش‌آموزان آموزش و پرورش استثنایی بتوانند از محتوای آموزشی استفاده کنند.

عبداللهیان اضافه کرد: در بخش دانش‌آموزان کم‌توان ذهنی، کتب درسی برای این گروه از دانش‌آموزان توسط سازمان آموزش و پرورش استثنایی تولید، چاپ و توزیع می‌شود.

وی با بیان اینکه کتب سال گذشته به موقع در اختیار دانش‌آموزان قرار گرفت، افزود: امسال کتب پایه اول ابتدایی تغییر می‌کند.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور با اشاره به این نکته که پیش‌دبستانی هم جزو آموزش رسمی اجباری گروه کم‌توان ذهنی محسوب می‌شود، بیان داشت: ما در تغییر کتب درسی بخش کم‌توان ذهنی یک سال از آموزش و پرورش عادی عقب‌تر هستیم که آن هم به دلیل پایه پیش‌دبستانی است اما در بخش سایر گروه‌های دانش‌آموزان با نیازهای ویژه، مانند آموزش و پرورش عادی هستیم.

وی به تغییر ساختار آموزشی در آموزش و پرورش استثنایی اشاره کرد و گفت: در بخش کم‌توان ذهنی، دوره پیش‌دبستانی جداست و دوره ابتدایی به دو دوره سه ساله تقسیم می‌شود اما دوره متوسطه تغییر نمی‌کند زیرا ما در دبیرستان، متوسطه حرفه‌ای داریم و همین نام باقی می‌ماند.

عبداللهیان با تأکید بر اینکه نام‌ مدارس در آموزش و پرورش استثنایی تغییر زیادی نمی‌کند، ادامه داد: هزینه‌ای برای تغییر تابلو در آموزش و پرورش استثنایی نداریم

ارسال نظر