|
|
کدخبر: ۱۳۲۰

قائم مقام شرکت بهره برداری مترو تهران گفت: با بهره برداری از نیمه جنوبی این خط حدود ۵۰۰ هزار نفر به ظرفیت جابه جایی مترو تهران افزوده می‌شود.

به گزارشامیدنیوزبه نقل از تسنیم، ‌ بهرام عبابافی با بیان این مطلب اظهار داشت: خط ۳ مترو تهران به طول ۳۷ کیلومتر با ۲۸ ایستگاه یکی از مهمترین خطوط مترو پایتخت محسوب می‌شود که از نقاط مهم و پرتردد شهر عبور می‌کند و می‌تواند جاذب بسیاری از سفرهای شهری تهران باشد.

وی ادامه داد: در صورت بهره برداری کامل از این خط روزانه ۱ تا ۵/۱ میلیون مسافر به ظرفیت شبکه مترو افزوده می‌شود و دسترسی شهروندان به نقاط مختلف شهر بیشتر و آسان تر خواهد شد.

عبابافی تصریح کرد: با توجه به اینکه خط ۳ مترو تهران در چند فاز به بهره برداری می‌رسد پیش بینی می‌شود با بهره برداری از نیمه جنوبی این خط ۳۰۰ تا ۵۰۰ هزار نفر به ظرفیت شبکه مترو افزوده شود.

وی با ابراز امیدواری از اینکه تا مهرماه نیمه جنوبی خط ۳ مترو تهران به بهره برداری برسد، گفت: هر سال با آغاز مهر و بازگشایی مراکز آموزشی، تعداد مسافران مترو ۱۵ درصد افزایش می‌یابد و به همین دلیل تمهیدات ویژه‌ای برای خدمات سانی به مسافران با تمام ظرفیت و توان در مجموعه مترو در نظر گرفته می‌شود.

قائم مقام شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه اظهار داشت: در فرصت باقی مانده تا مهر، عملیات تعمیر و بهسازی واگن‌های مترو با جدیت دنبال می‌شود تا بتوانیم همزمان با آغاز مهر با تمام ظرفیت و توان به شهروندان خدمات رسانی کنیم.

وی در پایان با اشاره به اینکه هم اکنون مترو تهران رکورد دار جابه جایی ۳ میلیون مسافر در روز است، گفت: با بهره برداری از نیمه جنوبی خط ۳ مترو تهران میزان جابه جایی های مترو از مرز ۳ میلیون مسافر در روز خواهد گذشت و مترو می‌تواند گامی دیگر به سمت حل معضل ترافیک و آلودگی هوا تهران بردارد.

ارسال نظر