|
|
کدخبر: ۱۴۰۵

یک نگاه بسیار مثبت نسبت به خلق حماسه سیاسی در دنیا به وجود آمده و تمام دنیا دیگر نظرشان گزینه جنگ و تحریم های شدید نیست. آنها متوجه شده اند که آقای روحانی اهل تعامل است در کنار این موضوع که سیاست گذاری های کلی به نظر رهبری بستگی دارد.

به گزارشامیدنیوزبه نقل از تابناک، تقریبا از اسفند سال گذشته مسکن وارد یک رکود تورمی تاریخی شد و داد و ستد در این بازار به کمترین سطح خود در سال‌های اخیر رسید. به عبارت دیگر افزایش نرخ ارز باعثشد تا مالکان از عرضه ملک به بازار خودداری کنند و به دلیل کاهش قدرت خرید مردم معاملات وارد رکود شود و در عین حال قیمت ها نیز افزایش یافت.

همچنین تا نیمه‌ خرداد امسال رکود تورمی در بازار مسکن ادامه داشت، اما با انتخاباتی شدن فضای جامعه و وعده‌های انتخاباتی کاندیداها مقداری از تب و تاب بخش مسکن کاسته شد. اکنون ثبات نسبی بر بازار مسکن حاکم شده و قیمت‌ها با کاهش حدود ۵ درصدی روبرو شده است. با توجه به شرایط سیاسی کشور و تاثیر آن بر بازارهای اقتصادی انتظار کاهش ۱۵ درصدی قیمت‌ مسکن وجود دارد.

کمال الدین پیر موذن نماینده مردم اردبیل در خصوص کاهش قیمتها و بخصوص قیمت مسکن به خبرنگار تابناک گفت: حماسه سیاسی که با اراده ملت در ۲۴ خرداد با کیاست رهبر انقلاب و با بها دادن به کاندیدایی معتدل و همت کاندیداها و اطرافیانشان و حضور کم نظیر ملت انجام پذیرفت، بستری است برای خلق حماسه اقتصادی.

وی گفت: در این مدت در تمامی زمینه ها شاهد کاهش قیمت ها بوده ایم و این موضوع در قیمت مسکن نیز تاثیر خواهد گذاشت. تعامل با دنیا و بها ندادن به سوداگری ها و گداپروری ها و التزام به قانون بخصوص قانون بهبود مستمر فضای کسب و کار باعثخواهد شد صنعت در تمامی زمینه ها ثبات و رونق پیدا کند. زمانی که عرضه بالا برود با تقاضا به تعادل خواهد رسید و به دنبال آن شاهد کاهش قیمت ها نیز خواهیم بود.

این نماینده اظهار داشت: در مورد میزان کاهش قیمت ها و اینکه آیا قیمت ها به وضعیت دو سال پیش باز خواهد گشت، گفت: خیر، تخریب و انقلاب ضربتی است اما احیا و سازندگی زمان بر و گام به گام است اما ظرف ۲ سال، با توجه به افزایش ارزش پول ملی می توان دلگرم بود که به نقطه مطلوبی برسیم اما در حال حاضر فاصله بین آنچه هست با آنچه می تواند باشد عمیق است.

یک نگاه بسیار مثبت نسبت به خلق حماسه سیاسی در دنیا به وجود آمده و تمام دنیا دیگر نظرشان گزینه جنگ و تحریم های شدید نیست. آنها متوجه شده اند که آقای روحانی اهل تعامل است در کنار این موضوع که سیاست گذاری های کلی به نظر رهبری بستگی دارد. ما نیز امیدواریم رئیس جمهور با همکاری و تعامل با مجلس، به قول هایی که داده است، عمل کند و شاهد کاهش مستمر قیمت ها باشیم.

در کوتاه مدت نمی توان انتظار معجزه داشت اما با همدلی مسئولان و مشارکت موثر رسانه ها می توان به اهداف مورد نظر رسید. مدیریت است که از ضعیف ترین کشورها، قویترین ها را ساخته است؛ ما که کشور ضعیفی نیستیم. ژاپن و آلمان پس از جنگ جهانی دوم ضعیفترین کشورها بودند اما با بها دادن به قانون و مدیریت و مشارکت مردمی و خرد جمعی توانستند کشورهایی قدرتمند شوند. ما نیز با توجه و تکیه بر پتانسیل های کشور می توانیم کشوری توانمند و قوی باشیم.

سوء مدیریت ها و کم توجهی به اقتصاد مولد و صنعت و افراط و تفریط ها در اختصاص منابع باعثایجاد چنین شرایطی شده است. آقای روحانی و اطرافیانش افرادی توانمند هستند و ما امید را در چهره مردم می بینیم و امیدواریم بتوانیم شکاف ها و مشکلات را رفع کنیم.

ارسال نظر