|
|
کدخبر: ۱۴۳۸

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی گفت: طرح انتقال پایتخت هفته آینده در کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس بررسی می‌شود.

به گزارشامیدنیوزبه نقل از تسنیم، امیر خجسته با اشاره به جلسات هفته آینده کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس، گفت: طرح بررسی اصلاح حوزه‌های انتخابیه مجلس در دستورکار هفته آینده کمیسیون نیست و این طرح در آینده‌ای نزدیک بررسی می‌شود.

بنابه این گزارش، نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در جلسه هفته آینده کمیسیون شوراها به بررسی طرح انتقال پایتخت می‌پردازد٬ تصریح کرد: کمیسیون هفته آینده میزبان نمایندگانی است که طرح انتقال پایتخت را تدوین کرده‌اند تا با جمع‌بندی نهایی کلیات آن را به تصویب برسد.

خجسته در گفت‌وگو با خانه ملت افزود: کلان‌شهر تهران به‌عنوان مرکز اصلی سیاسی اقتصادی و جمعیتی کشور در پی رشد فزاینده و شتابان خود طی دهه‌های اخیر با چالش‌های محتوایی و زیرساختی عمیقی همچون انتقال صنایع تا شعاع ۱۲۰کیلومتری و تمرکززدایی روبه‌رو است.

وی ادامه داد: با وجود راهکارهایی همچون معافیت مالیاتی، راهبرد توسعه شهرهای میانی، تفرق آموزش فرهنگی و انشعاب شهرهای اصلی در شبکه منظم اما همچنان بسیاری از تهدیدات متوجه کلان‌شهر تهران است.

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس تصریح کرد: در کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس با استماع نظرات و پیشنهادات نمایندگان سعی خواهیم داشت به یک راهبرد منطقی برای تمرکززدایی از کلان‌شهر تهران دست پیدا کنیم.

ارسال نظر