|
|
کدخبر: ۱۴۵۷۱۵

قائم مقام انجمن حمایت از بیماران کلیوی:

خبرگزاری تسنیم: قائم مقام انجمن حمایت از بیماران کلیوی زنجان گفت: روزانه ۳ تا ۵ بیمار دیالیزی به چرخه این بیماران افزوده می شود و باید سعی شود تا با آگاه سازی مردم از ابتلای آنها به بیماری کلیوی جلوگیری شود.

به گزارشخبرگزاری تسنیماززنجان، نادر معینی امروز در مراسم افتتاح ۱۰ دستگاه دیالیز و همودیالیز بیمارستان حضرت ولی عصر(عج) زنجان که با حضور مقام عالی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی انجام شد، اظهار کرد: انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی از قدیمی ترین انجمن ها در کشور بوده است.

وی افزود: این انجمن در سراسر کشور می تواند بازوی کمکی وزارت علوم و دانشگاه های علوم پزشکی باشد.

قائم مقام انجمن حمایت از بیماران کلیوی گفت: انجمن به عنوان خانه دوم بیماران کلیوی، سعی می کند تا اندکی از مشکلات این بیماران و خانواده های آنها کم کند.

وی خاطر نشان کرد: متاسفانه روزانه ۳ تا ۵ بیمار دیالیزی به چرخه این بیماران افزوده می شود و باید سعی شود تا با آگاه سازی مردم از ابتلای آنها جلوگیری شود چرا که اگر این روند ادامه یابد مشکلات زیادی در آینده خواهیم داشت.

معینی افزود: وظیفه اخلاقی انجمن حمایت از بیماران کلیوی خدمت به این بیماران و ایجاد امید در آنها است.

وی تصریح کرد: در حال حاضر بر اساس آمار اسمی موجود ۵ هزار بیمار کلیوی در کشور وجود دارد و علاوه بر مشکلات روحی، روانی و حقوقی که برای این بیماران وجود دارد باید به مشکلات چکاب، دارو و درمان آنها هم توجه کرد.

قائم مقام انجمن حمایت از بیماران کلیوی با اظهار امیدواری برای بهبود وضع بیماران کلیوی گفت: چشم امید انجمن ها به دولت تدبیر و امید و به ویژه وزارت بهداشت است تا با شعار تدبیر و امید کمک هایی در این زمینه انجام داده و این روند ادامه یابد.

انتهای پیام / ب

ارسال نظر

پربیننده ترین