|
|
کدخبر: ۱۴۵۸۳۶

خبرگزاری تسنیم: بر اساس آمارهای مربوط به ورود تانکرها، شرکت اسار اویل، یکی از مشتریان هندی نفت ایران در ماه فوریه روزانه ۱۲۲ هزار و ۳۰۰ بشکه نفت از ایران خریداری کرد که تقریبا دو برابر رقمی بود که در مدت مشابه سال قبل از این کشور خریداری کرده بود.

به گزارشخبرگزاری تسنیمبه نقل از رویترز، بر اساس آمارهای مربوط به ورود تانکرها، شرکت اسار اویل، یکی از مشتریان هندی نفت ایران در ماه فوریه روزانه ۱۲۲ هزار و ۳۰۰ بشکه نفت از ایران خریداری کرد که تقریبا دو برابر رقمی بود که در مدت مشابه سال قبل از این کشور خریداری کرده بود.
اوایل این هفته منابع دولتی گفتند، گروه اسار که کارخانه های تولید فولاد در کانادا و آمریکا اداره می کند، ممکن است در سال مالی جاری، ۳۰ درصد بیش از رقم ۸۰ هزار بشکه در روز ذکر شده در قرارداد خود با ایران، از این کشور نفت خریداری کند.
بر اساس این گزارش، مجموع واردات نفت شرکت اسار از ایران در یازده ماهه ابتدایی قرارداد سالیانه که از ابتدای ماه آوریل ۲۰۱۳ آغاز می شد، به ۹۴ هزار و ۱۰۰ بشکه در روز رسید که کمتر از مدت مشابه سال قبل بود.
هند، دومین مشتری بزرگ نفت ایران پس از چین، به دلیل تلاش برای عمل به درخواست های دولت آمریکا مبنی بر محدود کردن خرید نفت از ایران به ۱۹۵ هزار بشکه در روز در طول شش ماهه منتهی به ۲۰ جولای، در ماه فوریه، نسبت به ماه ژانویه ۳۶ درصد کمتر از ایران نفت خریداری کرد.
بر اساس آمارها، شرکت اسار اویل، در ماه فوریه، ۱۳.۸ درصد کمتر از ماه ژانویه از ایران نفت وارد کرد.
میزان کل واردات نفت شرکت اسار در ماه فوریه ۲۶ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافت و به ۳۷۷ هزار و ۲۰۰ بشکه در روز رسید.
انتهای پیام / / ۵۳

ارسال نظر