|
|
کدخبر: ۱۴۵۹۰۳

مدیرگروه قلب دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی:

خبرگزاری تسنیم: مدیرگروه قلب دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: هر عضوی در بدن آسیب ببیند قلب هم از عوارض آن مصون نخواهد ماند. همچنین هوای آلوده برای بیماران قلبی خطرآفرین و سم است.

به گزارش گروه سلامتخبرگزاری تسنیم، محمد اسد پور پیرانفر، فوق تخصص قلب و عروق ضمن اعلام خبر برگزاری چهارمین کنگره بین المللی نارسایی قلب ایران از تاریخ دهم تا دوازدهم اردیبهشت ماه ۹۳ در مرکز همایش های بین المللی دانشگاه شهید بهشتی، اظهار داشت: سه کنگره پیشین نتایج پرباری برای کشور داشته است و پزشکان ما موفق شدند طی این گردهمایی ها توانمندی های خود را به نمایش بگذارند و ضمن تبادل اطلاعات با پزشکان خارجی، معلومات و دانش خود را ارتقا دهند.

وی در ادامه درباره نارسایی قلبی که موضوع برگزاری این کنگره است، گفت: نارسایی قلبی مشکل اساسی برای بیماران است و پیدا کردن راهکارهای نوین و ابداع دستگاه های جدید برای درمان این گروه از بیماران از اولویت بالایی برخوردار است.

مدیرگروه قلب دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان اینکه امروز دیگر درمان نارسایی قلب همانند گذشته نیست که فقط با مصرف چند قرص و استراحت قابل حل باشد، گفت: در حال حاضر وسایل و امکانات مختلف و شرایط قابل توجهی به وجود آمده است و خوشبختانه صاحب امکانات و توانمندی لازم هستیم. اما باید این امکانات و توانمندی را توسعه دهیم و در کنار آن نظرات دیگران را مورد استفاده قرار دهیم.

پیرانفر به وجود جراحان برجسته قلب در کشور اشاره کرد و گفت: پزشکان ما از طریق عمل جراحی و یا بکارگیری روش های دیگر کمک های شایان توجهی به بیماران مبتلا به نارسایی قلبی کرده اند و آینده را در این زمینه روشن می بینیم. تلاش هایی که در سال های اخیر در راستای درمان نارسایی قلب در ایران و جهان صورت گرفته قابل تحسین است.

وی با اشاره به شیوع بالای نارسایی قلبی در ایران گفت: علیرغم بالا بودن آمار مبتلایان، آمار دقیقی در این خصوص نداریم. نارسایی قلبی درجات مختلف دارد که از جمله فراگیرترین آنها گرفتگی عروق کرونر است.

رئیس چهارمین کنگره بین المللی نارسایی قلب ایران افزود: باید توجه داشت که همه انواع نارسایی قلبی به یک روش درمان نمی شوند. یک نوع از نارسایی قلبی با استراحت و رژیم غذایی قابل درمان است و یک بیمار دیگر با کنترل فشارخون، درمان می شود. برای موارد پیشرفته نارسایی نیز درمان های پیشرفته و اعمال جراحی نیاز است.

هر عضوی در بدن آسیب ببیند قلب هم از عوارض آن مصون نخواهد ماند

به گزارش مرکز تحقیقات قلب و عروق دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، وی فشار خون، غذای نامناسب و پُر چرب، عادات غذایی ناصحیح، آلودگی های محیطی و عدم تحرک بدنی را از جمله ریسک فاکتورهای موثر در ابتلا به نارسایی قلبی دانست و گفت: علاوه بر این هر عضوی در بدن آسیب ببیند قلب هم از عوارض آن مصون نخواهد ماند. به عنوان مثال احتمال ابتلا به نارسایی قلبی در فرد مبتلا به فشار خون وجود دارد.

مدیر گروه قلب دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی درباره تاثیر آلودگی هوا بر بروز نارسایی های قلبی تاکید کرد: هوای آلوده برای بیماران قلبی خطرآفرین و سم است و از جمله ریسک فاکتورهای مهم است که علاوه بر به درد سرانداختن خانواده ها، نظام اقتصادی را نیز متحمل هزینه های سنگین خواهد کرد. امیدواریم مسؤلان در جهت ایجاد هوای پاک گام های اساسی بردارند.

بر اساس این گزارش چهارمین کنگره بین المللی نارسایی قلب ایران از تاریخ دهم تا دوازدهم اردیبهشت ماه ۹۳ در مرکز همایش های بین المللی شهید بهشتی واقع در دانشگاه شهید بهشتی برگزار می شود. علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت اینترنتی www. IHFsummit. ir و یا با شماره تلفن ۸-۴۴۲۷۳۹۸۷ تماس حاصل کنند.

انتهای پیام /

ارسال نظر