|
|
کدخبر: ۱۴۵۹۰۶

آیات ۴۷ و ۴۸ سوره مبارکه «بقره» ادامه سخنان خداوند با قوم بنی اسرائیل است و ضمن گوشزد کردن یکی از بزرگ ترین نعمت ها به آنان درباره افکار خرافی این قوم صحبت می کنند.

گروه فرهنگی مشرق- قرائت همیشگی قرآن کریم از توصیه های مؤکد خداوند در این کتاب آسمانی و هادیان معصوم دین اسلام است؛ «فَاقْرَؤُوا مَا تَیَسَّرَ مِنَ الْقُرْآنِ».

در دوازدهمین شماره طرح انس با قرآن خبرگزاری فارس موسوم به «شفا و رحمت» شما را به بهره گیری از آیات ۴۷ و ۴۸ سوره مبارکه «بقره» دعوت می کنیم.

فیلم تلاوت ترتیل آیات توسط استاد «منشاوی» حاوی متن و ترجمه

«وَ إِذَا قُرِئَ الْقُرْآنُ فَاسْتَمِعُواْ لَهُ وَ أَنصِتُواْ لَعَلَّکُمْ تُرْحَمُونَ؛ و چون قرآن خوانده شود گوش بدان فرا دارید و خاموش مانید امید که بر شما رحمت آید»(اعراف ۲۰۴)


تلاوت آیات ۴۷ و ۴۸ سوره مبارکه «بقره» حاوی متن و ترجمه

گزیده ای از پیام آیات از تفسیر «نور» حجت الاسلام قرائتی

۱ - نعمت و فضیلت به دست خداوند است. «نعمتی، انعمت، فضّلت»

۲ - نجات از سلطه‏ طاغوت، از بزرگ‏ترین نعمت‏های الهی است. «نعمتی، فضّلتکم علی العالمین»

توضیح: برتری و فضیلت بنی‏اسرائیل، نسبت به مردم زمان خودشان بود؛ زیرا قرآن درباره مسلمانان می‏فرماید: «کنتم خیر امّة» شما بهترین امّت‏ها هستید؛ همچنین ممکن است مراد از برتری، پیروزی حضرت موسی(ع) و قوم بنی‏اسرائیل بر فرعونیان باشد نه برتری اخلاقی و اعتقادی، زیرا قرآن بارها از بهانه‏جویی‏های بی‏مورد و بی‏اعتقادی آنها انتقاد می‏کند.

۳ - ترس از حضور در دادگاه الهی، بدون وجود هرگونه وکیل یا شفیعی، زمینه‏ تقویت تقوای الهی است. «واتّقوا یوماً»

۳ - در برابر عقاید خرافی و باطل با قاطعیّت برخورد کنید. «لایقبل، لا یؤخذ»

/ /

توجه داشته باشید حفظ کردن آیات قرآن کریم معارف الهی را در قلب و وجود شما ریشه دار خواهد کرد؛ پس اگر می توانید آیات این شماره از «شفا و رحمت» را حفظ کنید.

ارسال نظر