|
|
کدخبر: ۱۴۵۹۸۳

فرمانده نیروی انتظامی:

خبرگزاری تسنیم: فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به آمادگی هر چه بیشتر پلیس و دستگاه های مسئول در ایام نوروز ۹۳ کاهش ۱۵ درصدی سالانه تلفات جاده ای را نیازمند بسیج امکانات و اراده مردم عنوان کرد.

به گزارش خبرنگار انتظامیخبرگزاری تسنیم، سردار اسماعیل احمدی مقدم در رزمایش بزرگ ترافیکی نوروز ۹۳ که صبح امروز برگزار شد با اشاره در پیش رو بودن نوروز اظهار داشت: کشور ایران همچون جزیره آرام به استقبال نوروز می رود که این امنیت و آرامش حاصل تلاش زحمتکشانی است که در تمامی ایام سال امنیت را برای مردم به ارمغان آورده اند.

وی در ادامه با اشاره به خلق حماسه سیاسی و عقب نشینی قدرتهای بزرگ در سالجاری گفت: خوشبختانه امروز شاهد ارتقا جایگاه ایران در منطقه و جهان هستیمو حتی تلاطمات اقتصادی سال گذشته نیز برطرف شده و امروز شاهد شکوفایی در این عرصه هستیم.

فرمانده نیروی انتظامی نوروز را نشان دهنده پافشاری و اصرار مردم بر پاسداشت آداب، رسوم و فرهنگ ملی ایرانیان دانست و در ادامه افزود: ما برای استقبال از نوروز هماهنگی های گسترده ای را انجام داده ایم و امسال شاهد افزایش هماهنگی ها میان نیروهای خدمت رسان در این ایام هستیم.

احمدی مقدم در بخش دیگری از سخنانش با برشمردن تلاش آموزش و پرورش و دیگر دستگاه ها افزود: حضور نیروهای مردمی به عنوان پلیس و بازرسان افتخاری نامحسوس و همچنین نیروهای جوان هلال احمر به زیبایی این شکوه می افزاید.

وی ادامه داد: ما به سهم خودمان در نیروی انتظامی از امکاناتی که دولت و مجموع دستگاه ها در اختیار پلیس قرار داده اند تشکر می کنیم.

فرمانده نیروی انتظامی در ادامه با اشاره به کاهش تلفات رانندگی از ۲۸ هزار نفر به کمتر از ۱۸ هزار نفر در سالجاری افزود: گرچه در سالهای اخیر شاهد کاهش تلفات به میزان کمتر از ۱۸ هزار نفر بودیم ولی این میزان تلفات نیز به اندازه شهدای یکسال جنگ تحمیلی است.

احمدی مقدم با تاکید بر اینکه برای محقق کردن اهداف پایان برنامه چهارم توسعه تنها ۲ سال زمان باقیمانده خاطرنشان کرد: طبق قانون باید ۲۴ هزار کشته سوانح جاده ای به نصف کاهش می یافت که برای تحقق این هدف سالانه باید ۱۵ درصد از تلفات جاده ای بکاهیم.

وی با بیان اینکه تحقق این هدف امکان پذیر و دست یافتنی است، دسترسی به آن را نیازمند اراده مردم و بسیج امکانات عنوان کرد.

فرمانده نیروی انتظامی در پایان با اشاره به تلاش تمامی دستگاه ها برای کاهش سوانح جاده ای در ایام نوروز افزود: آنچه تمامی این تلاش ها را به ثمر می رساند اراده مردم در رعایت قانون و احترام کامل به حقوق یکدیگر است.

انتهای پیام /

ارسال نظر