|
|
کدخبر: ۱۴۵۹۸۵

در ۱۱ ماهه امسال انجام شد

خبرگزاری تسنیم: مدیرکل اسناد هویتی سازمان ثبت احوال کشور از صدور ۲ میلیون و ۱۲۳ هزار جلد شناسنامه مکانیزه برای افراد بالای ۱۵ سال در یازده ماهه سال جاری خبر داد.

به گزارشخبرگزاری تسنیمبه نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل، محسن اسماعیلی با بیان مطلب فوق افزود: افراد ۱۵ سال تمام، کسانی که شناسنامه آنها مفقود شده و همچنین کسانی که اصلاح مشخصات سجلی دارند در اولویت دریافت شناسنامه مکانیزه هستند.

وی تاکید کرد: برای تعویض شناسنامه های قدیمی هیچ فراخوانی داده نشده است و شناسنامه های قدیمی جلد قرمز، همچنان دارای اعتبار هستند.

مدیرکل اسناد هویتی اظهار کرد: در ۶۴ بیمارستان و زایشگاه و ۱۳ آرامستان بزرگ در کشور، مامورین ثبت احوال مستقر هستند که به صورت الکترونیکی ولادت و وفات را در مهلت قانونی ثبت می کنند.

اسماعیلی تصریح کرد: در سایر بیمارستانها، زایشگاهها و آرامستانهایی که در روز کمتر از ۱۵ واقعه ولادت و فوت داشته باشند مامورین ثبت احوال به صورت سیار، مدارک مورد نیاز را جمع آوری کرده و نتایج حاصله را در ادارات ثبت احوال و در مهلت قانونی ثبت می کنند.

وی با بیان اینکه در سال ۹۲ برای درصد ثبت ولادت در مهلت قانونی۹۶.۵ درصد و برای وفات ۹۵.۵ درصد در نظر گرفته شده بود افزود: با اقدامات و فعالیتهای انجام شده توسط همکاران پرتلاش و خدوم سراسر کشور در سال جاری ۹۷درصد ولادتها و ۹۶درصد وفاتها در مهلت قانونی ثبت شده اند.

انتهای پیام /

ارسال نظر