|
|
کدخبر: ۱۴۶۰۱۴

وزیر راه و شهرسازی تشریح کرد

خبرگزاری تسنیم: وزیر راه و شهرسازی با اشاره به استقرار ۱۱۰۰ اکیپ راهداری در ایام نوروز برخی اقدامات انجام شده این وزارتخانه را در ۲ ماه گذشته تشریح کرد.

به گزارش خبرنگار انتظامیخبرگزاری تسنیم، عباس آخوندی در رزمایش بزرگ ترافیکی نوروز ۹۳ با اشاره به تلاش حداکثری تمامی دستگاه ها برای ایمنی هر چه بیش تر جاده ها در ایام نوروز اظهار داشت: خوشبختانه هماهنگی های بسیار خوبی برای ایام نوروز میان پلیس، وزارت راه، وزارت بهداشت و دیگر دستگاه های مسئول صورت گرفته ولی رانندگان در این ایام باید هوشیار باشند که نخستین نقش ایمنی را بر عهده دارند.

وی در ادامه با بیان این که سرعت نامطمئن از جمله عوامل وقوع بسیاری از حوادثسال گذشته بوده است از ۱۱ گروه مشاور برای ارزیابی ایمنی راه های اصلی در طول ۲ ماه گذشته خبر داد و افزود: از ابتدای بهمن ۱۱ گروه مشاور ایمنی راه های اصلی را مورد ارزیابی قرار دادند و در طول این مدت ۹۷ اکیپ خط کشی، ۴۲ هزار کیلومتر از جاده های اصلی را خط کشی مجدد کرده اند.

وزیر راه و شهرسازی در ادامه با اشاره به اهمیت علائم جاده ای از بکارگیری ۳۱۱ اکیپ برای بازنگری این علائم خبر داد و گفت: در طول ۲ ماه اخیر ۱۱۳ اکیپ روکش آسفالت در جاده های کشور فعال بوده اند که در این میان ۵۶۵ کیلومتر روکش آسفالت انجام شد.

آخوندی در پایان با بیان این که جاده های کشور آماده سفرهای ایمن هموطنان عزیز در ایام نوروز هستند از بکارگیری ۱۱۰۰ اکیپ راهداری به منظور تعمیر خودروهای در راه مانده و بازگشایی جاده ها در ایام نوروز خبر داد.

انتهای پیام /

ارسال نظر