|
|
کدخبر: ۱۴۶۰۹۱

عباس جدیدی در گفت وگو با تسنیم:

خبرگزاری تسنیم: معاون نظارت شورای شهر تهران گفت: موازی کاری ها در سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و معاونت اجتماعی فرهنگی موجب شده تا با مشکل نظارت در این حوزه مواجه باشیم.

به گزارش خبرنگارخبرگزاری تسنیم، عباس جدیدی عضو شورای شهر تهران، تصریح کرد: اولویت تمام امورات فرمایشات مقام معظم رهبری است، قطعاً ایشان نکات و لایه های زیرین و مغفول مانده جامعه را با توجه به بصیرتی که دارند بهتر از همه رصد می کنند و سخنان کارشناسی ایشان جان کلام و فصل الخطاب و چراغ راه مسئولان است و امروز دغدغه ایشان مسائل فرهنگی و اجتماعی است.

این عضو شورای شهر تهران با تأکید بر این که فرهنگ حلقه واسط همه مسائل و مشکلات جامعه است، اظهار داشت: در روند تصویب بودجه ۹۳ برای افزایش مناسب بودجه سازمان فرهنگی هنری بسیار تلاش کردیم اما وجود برخی موازی کاری ها در این زمینه مشکل ایجاد کرده است.

معاون نظارت شورای شهر تهران با تأکید بر این که باید به دنبال تفکیک فعالیت ها باشیم، گفت: من قائل به تفکیک فعالیت ها هستم، معاونت اجتماعی فرهنگی، باید تمرکز خود را بر روی مسائل اجتماعی قرار دهد و بخش فرهنگی این معاونت باید در دل سازمان فرهنگی هنری ادغام شود، چرا که مسائل فرهنگی در ساختار سازمان فرهنگی هنری تعریف می شود.
عباس جدیدی با بیان این که از نگاه تخصصی برای نظارت در حوزه فرهنگ دچار مشکل هستیم، گفت: امروز با وجود موازی کاری ها امر نظارت محقق نمی شود، زیرا مرجع فعالیت های فرهنگی مشخص نیست و مسئول پاسخگو برای تمام حوزه های فرهنگی نمی توان معرفی کرد.

وی با تأکید بر این که اعضای شواری شهر باید نگاه کارشناسی داشته باشند و کار را ریشه ای حل کنند، گفت: اکنون در موضوع فرهنگ شهر تهران با دو مشکل موازی کاری ها و کمبود بودجه مواجهیم که مساله موازی کاری در اولویت قرار دارد اما باید هر دو موضوع را همزمان مد نظر قرار داد. فعالیت های فرهنگی معاونت باید در سازمان فرهنگی هنری ادغام شود تا این سازمان مرجع مشخص فعالیت های فرهنگی تهران باشد.

عباس جدیدی در پایان درباره مدیریت سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران گفت: رئیس سازمان، حجةالاسلام شهاب مرادی چهره ای فرهنگی و مدیری موفق، با کارنامه درخشان و مورد وثوق جامعه است؛ دلش برای مردم و قشر ضعیف جامعه می تپد و به دنبال حق مردم است؛ به نظرم شهاب مرادی قابلیت این را دارد تا نظام و جامعه فرصتی چند ساله برای اصلاح فرهنگ به وی دهند و هیات امنا نیز باید سازمان را در این مسئولیت یاری دهد.

انتهای پیام /

ارسال نظر