|
|
کدخبر: ۱۴۶۲۳۶

معاون وزیر ورزش مطرح کرد

خبرگزاری تسنیم: جلسه پیشکسوتان و چهره های مطرح باشگاه پرسپولیس با حضور امیررضا خادم فردا در وزارت ورزش و جوانان برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار اقتصادیخبرگزاری تسنیم؛ جلسه پیشکسوتان و چهره های مطرح باشگاه پرسپولیس با حضور امیررضا خادم، معاون حقوقی، پارلمانی و هماهنگی امور استان ها وزارت ورزش و جوانان با موضوع بررسی وضعیت مدیریت این باشگاه در فصل آینده و نیز شرایط واگذاری پرسپولیس به بخش خصوصی، فردا در سالن اجتماعات این وزارتخانه برگزار می شود.
در این رابطه نیز امیررضا خادم به عنوان نماینده تام الاختیار وزیر ورزش و جوانان در موضوع خصوصی سازی سرخابی گفت: قرار است در این جلسه در خصوص شرایط حال و فصل آینده پرسپولیس و حضورش در لیگ هم فکری شود.
به گفته خادم در این جلسه دو بحثاصلی مطرح شود: نحوه واگذاری و مدیریت کلان باشگاه قبل از واگذاری به بخش خصوصی که یکی از موضوعات اصلی جلسه با پیشکسوتان است.
وی افزود: ما دنبال پیشنهادات عملی و مالی و گروهی هستم و می خواهیم هم برای واگذاری کوتاه مدت و هم برای واگذاری قطعی و کامل پشتوانه ها، چارچوب ها و برنامه ها را بررسی کنیم. تاکید ما بر است که آینده دو تیم پرسپولیس و استقلال تضمین شود و به آرامش و ثبات مالی و مدیریتی برسند و اگر رقابتی و برد و باختی وجود دارد، در مستطیل سبز باشد.
معاون وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: اولویت وزارت ورزش و جوانان سپردن مدیریت باشگاه پرسپولیس به یکی از بزرگان این باشگاه است و با توجه به شنیده ها، بزرگان پرسپولیس به اداره و مدیریت کلان باشگاه علاقمند هستند، از نظر وزارت ورزش و جوانان هم این بزرگان در اولویت قرار دارند.
خادم تصریح کرد: بحثدیگری که در جلسه فردا مطرح می شود، حضور یکی از افراد خوش نام پرسپولیس در هیات مدیره باشگاه است. همچنین یکی از موضوعات قابل بحثدر جلسه با پرسپولیسی ها این است که حتما یکی از چهره های خوش نام و خاک خورده پرسپولیس در هیات مدیره حضور داشته باشد. فردا درباره حضور جدی یکی از این چهره ها در هیات مدیره که تا حد امکان به انتخاب خودشان باشد، مذاکره می کنیم و افراد حاضر در جلسه فردا می توانند راهکارهایشان را برای بهتر شدن شرایط باشگاه ارائه کنند.
به گفته خادم بعد از پرسپولیس نوبت به استقلالی ها می رسد که تکلیف مدیریتشان را مشخص کنند و در حال حاضر تیمی از بازرسی و حسابرسی وزارت ورزش و جوانان در حال بررسی وضعیت مالی باشگاه استقلال هستند.
وی افزود: با توجه به اینکه ثبات مدیریتی باشگاه پرسپولیس با مشکل روبرو بود، این باشگاه را در اولویت قرار دادیم. اما بعد از پایان سال ۹۲ و اتمام حسابرسی، در باشگاه استقلال هم تعیین تکلیف می شود.
خادم درباره شرایط واگذاری این دو باشگاه هم گفت: تصور و سعی ما این است که در کوتاه ترین هیات مدیره باشگاه را ترمیم و تکلیف قطعی این فصل و فصل آینده باشگاه را تعیین کنیم. به موزات این بحث، واگذاری این باشگاه ها به بخش خصوصی در دستور کار است. در سطح وزراء جلسات متعدد و متنوعی را برگزار کرده ایم اما تا پایان سال جلسه دیگری نداریم. سال آینده این جلسات را پیگیری می کنیم.
معاون وزیر ورزش و جوانان تاکید کرد: بحثواگذاری باشگاه های استقلال و پرسپولیس در هیات دولت مطرح است و همان طور که در اخبار گفته شده، بحثواگذاری این دو باشگاه از سطح وزارت ورزش و جوانان خارج شده و در هیات محترم دولت برای آینده این باشگاه ها تصمیم گیری می شود.
وی اضافه کرد: در هیات دولت کارگرهی تشکیل شده که آنها گزارشات را به هیات دولت می دهند. فضای کار از سطح وزارت ورزش و سازمان خصوصی سازی خارج شده و این هیات دولت است که درباره نحوه مدیریت و واگذاری این باشگاه تصمیم می گیرد.
به گزارش وزارت ورزش و جوانان، خادم با اشاره به این که پیگیری وضعیت باشگاه های استقلال و پرسپولیس وظیفه وزارت ورزش و جوانان است گفت: این وظیفه ذاتی وزارت ورزش و جوانان است که تا تعیین تکلیف قطعی که طبق قانون بودجه ۹۳ این واگذاری باید اتفاق بیافتد، شرایط حال حاضر و فصل آینده را مشخص کند و اجازه ندهد تحت تاثیر این واگذاری قرار بگیرد. ما در نظر داریم این دو باشگاه به ثبات مالی و مدیریتی نایل شوند.
وی افزود: هرچند تاکید می کنیم که دولت و وزارت ورزش و جوان هیچ پول و منبع مالی مشخصی را برای حمایت مالی ندارند. تصور ما این است که با توجه به پتانسیل این دو باشگاه، این سامان دهی مالی می توانست سریع تر انجام شود.
خادم همچنین درباره واگذاری باشگاه های دیگر که به نظر می رسد با بودجه دولتی اداره می شوند گفت: باشگاه های دیگر در ظاهر خصوصی هستند. طبیعتا وزارت ورزش و جوانان درباره نحوه عملکرد آنها ورود نکرده است. اما با سازمان لیگ فوتبال جلساتی داشته ایم و پیشنهاداتی را برای آیین نامه مسابقات داشته ایم در صحبت با دوستان که توان تخصصی دارند، به چارچوب هایی رسیده ایم و امیدواریم که اتفاقات جدی بیافتد. یکی از موارد، کف قراردادهای دوسه ساله است. هرچند گفته می شود طبق اساس نامه فیفا ایجاد محدویت ها با موانعی روبروست.
وی اضافه کرد: قرار است با همفکری و همراهی در مجمع عمومی سازمان لیگ به چارچوبی برسند و عملیاتی کنند. تعیین شرایط سنی حضور در لیگ، تعیین سقف هزینه تیم ها هم از دیگر بحثها است. ما می خواهیم چارچوب هایی را تعیین کنیم تا لیگ پرقدرت و در عین حال کم حاشیه داشته باشیم.
انتهای پیام /

ارسال نظر