|
|
کدخبر: ۱۴۶۲۵۶

سلطانی فر با انتقاد از تراز منفی گردشگری ورودی و خروجی؛

خبرگزاری تسنیم: رئیس سازمان میراثفرهنگی گفت: آمار سال ۹۱ حکایت از ورود ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار گردشگر خارجی به کشور دارد که از این بین یک میلیون نفر گردشگر واقعی بودند اما در مقابل تعداد گردشگران خروجی از کشور ۷ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر بود.

به گزارش خبرنگار اجتماعیخبرگزاری تسنیم، مسعود سلطانی فر در مراسمی یا حضور اعضای ستاد هماهنگی خدمات سفر اظهار داشت: در بخش گردشگری جدای از مسائل مربوط به خدمات رسانی در گردشگری داخلی، سیاست کلی ما در این زمینه مثبت کردن تراز ورود گردشگر خارجی به کشور است چرا که این تراز در حال حاضر به شدت منفی است و آمارهای سال ۹۱ نشان می دهد که تعداد گردشگران ورودی به کشور بسیار کمتر از گردشگران خروجی از کشور است.

وی اضافه کرد: طبق این آمار، ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر گردشگری ورودی به کشور در سال ۹۱ داشتیم که البته بخش زیادی از این رقم مربوط به ترددهای مرزی است و به آنها گردشگر نمی گویند لذا با این احتساب می توان گفت که یک میلیون نفر از این تعداد گردشگر ورودی به کشور هستند، از طرفی در مقایسه با این رقم تعداد گردشگران خروجی از کشور ۷ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر است که البته بخش زیادی از ان را زائران عتبات و مکه تشکیل می دهند.

سلطانی فر تصریح کرد: ستاد هماهنگی خدمات سفر در طول ۲ ماهی که از تشکیل آن می گذرد جلسات متعددی را در استان ها و شهرستان ها به ریاست استانداران و فرمانداران تشکیل داده است و این حرکت مانوری بود که همه اعضای ستاد در آن حضور منظم داشتند.

در ادامه مراسم، مرتضی رحمانی موحد، معاون گردشگری کشور اظهار داشت: این ستاد از ابتدای تشکیل خود تا امروز حدود ۱۰۴ عنوان اقدام و پیگیری انجام داده است که امیدواریم نتیجه این اقدامات، رضایت مردم از سفرهای نوروزی باشد.

انتهای پیام /

ارسال نظر