|
|
کدخبر: ۱۴۶۲۸۴

وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: ۱۱۰۰ گروه راهداری در تمام راه های کشور به منظور خدمت رسانی به مسافران نورزی مستقر شدند و ۹۷ اکیپ، خط کشی ۴۲ هزار کیلومتر از جاده ها را با شروع سفرهای نوروزی به اتمام رساندند.

به گزارش خبرگزاری مهر، عباس آخوندی امروز یکشنبه در مراسم رزمایش طرح ترافیکی نوروز ۹۳ اظهار داشت: از ابتدای بهمن ماه گذشته ایمنی راههای اصلی کشور توسط ۱۱ گروه مشاوره مورد ارزیابی گرفت و تصمیمات و اقدامات مهمی در این زمینه انجام شد.

وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: ۳۱۱ گروه برای ازنگری و بازسازی علایم فعالیت داشته اند که ضمن خط کشی جاده ها و راههای مواصلاتی کشور، علایم راهنمایی و رانندگی نیز در مدت دو ماه بازسازی و تکمیل شد.

وی با اشاره به اینکه راهداران در سراسر کشور به منظور انجام تعمیرات اولیه وسایل نقلیه و بازگشایی راه ها در ایام نوروز به خدمات رسانی مشغول هستند، بیان کرد: ۱۱۳ گروه اقدامات مربوط به آسفالت و ترمیم جاده ها را در دست اقدام داشتند که تاکنون ۵۶۵ کیلومتر روکش آسفالت در جاده ها به منظور سهولت در رانندگی مسافران نوروزی انجام شد تا هموطنان سفر ایمنی را سپری کنند.

آخوندی با آرزوی توفیق و پیروزی برای همه مسافران و شهروندان و سالی سرشار از شادمانی تاکید کرد: در ابن بهار به همدیگر امید و دلگرمی بدهیم و بهار سلام بدهیم.

وزیر راه و شهرسازی در پایان سخنانش به همه شهیدانی عزیزی که استقلال کشور را حفظ کردند و امام شهیدان و مقام معظم رهبری که سکان دار کشتی بزرگ انقلاب هستند، سلام کرد.

رزمایش بزرگ ترافیکی نوروز ۹۳ از صبح روز یکشنبه با شعار " امنیت، سلامت، نشاط ره آورد نظم و قانون " به دستگاه های مرتبط با ایمنی جاده ها همزمان با سراسر کشور در ضلع جنوبی حرم مطهر امام خمینی(ره) آغاز شد.

این رزمایش بزرگ ترافیکی که از ۲۵ اسفند ماه تا ۱۷ فروردین ماه ۹۳ ادامه خواهد داشت، با هدف نمایش آمادگی، همیاری و توانمندی، ارتقای نظم و انضباط ترافیکی، تامین ایمنی و سلامتی سفرهای نوروزی و کاهش سوانح حوادثرانندگی، به اجرا گذاشته خواهد شد.

ارسال نظر