|
|
کدخبر: ۱۴۶۳۵۰

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: حضور آژانس همکاری های بین المللی کره جنوبی در ایران باید توسعه روابط فنی، تجاری و صنعتی را به دنبال داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمدرضا نعمت زاده با اشاره به اینکه باید مطالعات توسعه ای در مناطق محروم مرزی به ویژه استان سیستان و بلوچستان تکمیل شود گفت: کارشناسان کره ای می توانند با ارائه طرحهای جامع و نقشه های فنی در زمینه های صنعت، کشاورزی و خدمات در این مناطق ایده های نوینی ارائه نمایند که در نهایت توسعه این مناطق را به دنبال داشته باشد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین درخصوص همکاری های شرکت های خودروسازی دو کشور تصریح کرد: همکاری شرکت کیاموتور با شرکت سایپا در زمینه توسعه همکاریهای موجود بایستی به شرط تولید محصولات صادرات محور باشد، به گونه ای که دستکم یک سوم محصولات تولیدی قابلیت صادراتی داشته باشد.

صنعت کشتی سازی و بحثتعمیرات کشتی ها سومین موضوع مطروحه در این نشست بود که مهندس نعمت زاده با اشاره به توانمندی های شرکت ایزوایکو در ساخت و تعمیر انواع کشتی گفت: ما علاقمندیم تا از خدمات فنی و مهندسی شرکت های مطرح کره ای در بخش تعمیرات و نگهداری کشتی ها تقویت نماییم.

همکاری صنعتی به شرط صادرات محصول، انتقال تکنولوژی، کشتی سازی و مطالعات و توسعه مناطق محروم از محورهای گفتگوهای نعمت زاده و کیم یونگ موک بود.

ارسال نظر