|
|
کدخبر: ۱۴۶۳۸۹

مدیرعامل شرکت ساماندهی مشاغل شهر تهران خبر داد

خبرگزاری تسنیم: مدیرعامل شرکت ساماندهی مشاغل شهر تهران گفت: در ۶ ماهه ابتدای سال ۹۳ تعداد جانوران مضر شهری ۷۰ درصد کاهش پیدا خواهد کرد.

به گزارشخبرگزاری تسنیم، رضا قدیمی در حاشیه اجرای «طرح کنترل و مبارزه با جانواران مضر شهری»، اظهار داشت: در طرح استقبال از بهار، موضوع طرح ضربتی و کنترل جانوران مضر شهری از ابتدای اسفند آغاز شده است.

وی تصریح کرد: شرکت ساماندهی مشاغل شهر تهران از ابتدای اجرای «طرح کنترل و مبارزه با جانواران مضر شهری» بازدیدهایی را به صورت شبانه و روزانه از مناطق جنوبی و از محلاتی که تعداد جانوران مضر شهری بیشتر است، داشته است.

قدیمی گفت: هدف از اجرای «طرح کنترل و مبارزه با جانواران مضر شهری» آموزش و اصناف به ویژه رستوران داران، نانوایی ها، میوه فروشان است چرا که این مراکز کانون های پناهگاه جانوران مضر شهری هستند.

مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران خاطرنشان کرد: متاسفانه برخی از صنوف ضوابط و مقررات رعایت نمی کنند و در واقع پسماندها و زباله ها را در جوی آب می ریزند. به عبارت ساده تر هدف از اجرای «طرح کنترل و مبارزه با جانواران مضر شهری» ارتقاء آموزش شهروندی است که امیدواریم شهروندان در این زمینه همکاری لازم را با ما داشته باشند چرا که بدون همکاری این عزیزان نمی توانیم به اهداف موردنظر دست پیدا کنیم.

وی با بیان اینکه در سال آینده به طور قطع و جدی از سموم شیمیایی استفاده نخواهیم کرد و به سمت سموم اورگانیک خواهیم رفت، گفت: ۲۵ پایگاه در داخل شهر برای ارتقاء شهروندان در قبال جانوران مضر شهری پیش بینی شده است که این پایگاه ها خدماتی همچون ارائه سموم ارگانیک، تله های چسبی و بروشور در اختیار شهروندان قرار می دهند.

قدیمی در پاسخ به این پرسش که آیا با اجرای «طرح کنترل و مبارزه با جانواران مضر شهری» تعداد جانوران مضر شهری کاهش خواهد یافت یا خیر، گفت: در ۶ ماهه ابتدای سال ۹۳ تعداد جانوران مضر شهری ۷۰ درصد کاهش پیدا خواهد کرد.

وی در پاسخ به این پرسش که عنوان شده است که برخی از این موش ها زنده خوار هستند، گفت: این شایعه ای بیش نیست، ضمن اینکه در حال حاضر ما با مرکز علمی قرارداد بسته ایم که در ۳ ماهه ابتدای ۹۳ تعداد دقیق موش های شهر تهران اعلام می شود.

به گزارش تسنیم، «طرح کنترل و مبارزه با جانواران مضر شهری» از ابتدای اسفند در چند نقطه از تهران از جمله میدان شوش، میدان راه آهن، میدان سپاه و هروی اجرا شده است.

انتهای پیام /

ارسال نظر