|
|
کدخبر: ۱۴۶۴۸۴

با وجود تمام تاکیدات آموزش و پرورش مبنی بر دایر بودن مدارس تا ۲۸ اسفند

خبرگزاری تسنیم: با وجود تمام تأکیدات آموزش و پرورش مبنی بر دایر بودن مدارس تا پایان ۲۸ اسفند، برخی مدارس زودتر به استقبال تعطیلات رفته و مدیران مدارس را تعطیل کرده اند، در مدارسی نیز که دایر هستند جریان آموزش تعطیل شده است.

به گزارش خبرنگار اجتماعیخبرگزاری تسنیم، از همان هفته های نخست اسفند بارها شاهد بودیم که آموزش و پرورش از دایر بودن مدارس تا پایان ۲۸ اسفند خبر داد و بر این اساس مدیران مدارس موظف شدند تا مدارس را تا چهارشنبه ۲۸ اسفند دایر نگه دارند.

اما طبق بررسی های خبرنگار اجتماعیخبرگزاری تسنیم، بسیاری از مدارس در تهران و شهرستان های استان تهران از روز یک شنبه اقدام به تعطیلی مدارس کرده اند.

یکی از مدیران مدارس شهر تهران نیز به خبرنگار تسنیم گفت: اگر مدرسه تا ۲۸ اسفند نیز دایر باشد بسیاری از دانش آموزان از روز ۲۷ اسفند به مدرسه نمی آیند و عملا در دو روز پایانی سال اغب دانش آموزان غایب هستند، کلاس های درس نیمه تعطیل و جریان آموزش کاملا تعطیل است.

وی افزود: آموزش و پرورش برای نظارت بیش تر بازرس به مدارس می فرستد همین موضوع سبب می شود که برخی مدیران مدرسه را تعطیل نکنند اما از آن جا که دانش آموزان اغلب در روزهای پایانی سال به مسافرت می روند و غایب هستند، مدرسه به حالت نیمه تعطیل درمی آید. به عنوان مدیر و معلم هم نمی توانیم به آن ها سخت بگیریم که حتماً باید در کلاس درس حاضر باشند چون جریان آموزش عملاً تعطیل است.

با وجود تمام تاکیدات مسئولان آموزش و پرورش مبنی بر دایر بودن مدارس تا پایان روز ۲۸ اسفند اما انگار خودمختاری مدیران بر مدارس همچنان ادامه دارد و این مدیر مدرسه است که با هماهنگی انجمن اولیا و مربیان اقدام به تعطیلی کلاس های درس در آستانه روزهای پایانی سال می کند و این تعطیلی در مدارس غیرانتفاعی و ابتدایی مشهودتر است.

وقتی موضوع را با مسعود ثقفی سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران بازگو می کنیم، اذعان می کند که بارها مسئولان آموزش و پرورش اعلام کرده اند که مدارس باید تا ۲۸ اسفند دایر باشند اما باز هم تعدادی از مدیران گوششان به این حرف ها بدهکار نیست.

وی می افزاید: گروه ۳۰۰ نفره ای در شهر تهران اقدام به بازرسی از مدارس می کند و اگر مدیری اقدام به تعطیلی مدرسه کرده باشد با آن برخورد می شود.

سید رحیم میرشاهولد مدیرکل ارزیابی، عملکرد و پاسخگویی به شکایت آموزش و پرورش نیز در این خصوص می گوید: طبق تقویم رسمی کشور، مدارس تا چهارشنبه(۲۸ اسفند) دایر بوده و نه تنها مدیران حق تعطیلی مدارس را ندارند، بلکه دانش آموزان نیز باید تا آخرین روز در مدرسه حضور داشته و از غیبت غیرموجه خودداری کنند.

وی با اشاره به اینکه بازرسانی به تمام مناطق آموزش و پرورش اعزام خواهیم کرد، عنوان می کند: از طریق این بازرسان، فعالیت مدارس در روزهای آخر سال مورد ارزیابی قرار می گیرد و با متخلفان در این زمینه برخورد می کنیم.

به گزارش تسنیم اگر چه مسئولان آموزش و پرورش اعلام می کنند که مدارس تا روز ۲۸ اسفند دایرند اما دانش آموزان و مدیران چندان به این موضوع توجهی ندارند. برخی مدیران اقدام به تعطیلی مدارس می کنند و آن دسته از مدارسی هم که باز می مانند جریان آموزش را تعطیل می کنند در چنین شرایطی آمدن یا نیامدن دانش آموزان به کلاس درس توفیق چندانی ندارد. به نظر می رسد بهتر است آموزش و پرورش برای این روزهای پایانی سال تدابیری را اتخاذ کند تا دانش آموزانی که در کلاس های درس حاضر می شوند با خود نگویند که ای کاش امروز به مدرسه نمی آمدیم.

انتهای پیام /

ارسال نظر