|
|
کدخبر: ۱۴۶۵۰۲

معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا با اشاره به قرار گرفتن منابع آب زیرزمینی کشور در آستانه انهدام گفت: باید به خودمان بیاییم و نسبت به منابع آب کشور حساس باشیم.

به گزارش خبرنگار مهر، رحیم میدانی با اشاره به اینکه سفره های زیرزمینی در آستانه انهدام قرار دارند و هنوز نمی دانیم چه چیزی را از دست می دهیم گفت: بیش از ۵۰ درصد منابع آبی کشور وابسته به سفره های زیرزمینی است.

معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا اظهارداشت: اگر گفته می شود آب محور توسعه و اشتغال است امروز دیگر رمقی در آب باقی نمانده که ایجاد اشتغال کند. وی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با مسئولان کشور افزود: ایشان بر گفتمان سازی و اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی تاکید کردند که از همکاران می خواهم توجه ویژه به این موضوعات داشته باشند.

میدانی با تاکید بر بهره وری بیشتر از منابع آب کشور تصریح کرد: بدون توجه به بهره وری، مدیریت منابع آب میسر نمی شود و عمده ترین مشکل امروز کشور پائین بودن بهره وری آب و به تبع آن بهره وری نیروی انسانی است.

وی با اشاره به اینکه منابع آبی کشور در وضعیت خوبی قرار ندارد گفت: مشکلات این طور نیست که ریشه در تغییر اقلیم داشته باشد، بلکه برای مدیریت منابع آب باید با سناریوهای جدید حرکت کنیم تا در آینده غافلگیر نشویم.

این مقام مسئول در وزارت نیرو تاکید کرد: در شرایط فعلی باید به خودمان بیاییم و نسبت به منابع آب کشور حساس باشیم و از هدر دادن آن نیز به شدت پرهیز کنیم. معاون ویز نیرو با اشاره به تشکیل شورای هماهنگی مدیریت حوضه اظهارداشت: چنین شوراهایی طی ۴۰ تا ۵۰ سال گذشته در کشورهای دنیا تشکیل شده و ما اگرچه با تاخیر وارد این بحثشدیم، اما نتایج خوبی را به دست خواهیم آورد.

میدانی با بیان اینکه همه باید نسبت به مسائل و مشکلات آب حساس باشند و این تنها مشکل وزارت نیرو نیست خاطرنشان کرد: با اقدامات پلیسی نمی توان آب را مدیریت کرد، بلکه باید در این خصوص فرهنگ سازی کرد و آب باید به دغدغه همگانی تبدیل شود.

معاون وزیر نیرو در خصوص ساخت سد در کشور نیز گفت: نباید با اعمال فشار مجبور شویم سدی را احداثکنیم که اگر بعدها از ظرفیت آب آن کاسته شد تنها وزارت نیرو جوابگو باشد. وی داشتن هیئت مدیره پویا در شرکت های آب و فاضلاب، انضباط کاری، وفادار بودن به اجرای مصوبات و ابلاغیه ها را از انتظارات وزارت نیرو از مدیران ارشد شرکت های آب و فاضلاب عنوان کرد.

ارسال نظر