|
|
کدخبر: ۱۴۶۵۵۶

فیلم سینمایی «چ» آخرین حرف ابراهیم حاتمی کیا در سینمای ایران با در اختیار داشتن ۱۴ سینما به فروش ۷۵ میلیون تومانی دست یافت.

گروه فرهنگی مشرق- فیلم سینمایی «چ» ساخته تحسین برانگیز ابراهیم حاتمی کیا تا شب گذشته ۷۵ میلیون تومان به فروش گیشه دست یافته است.

این در حالی است که «چ» با در اختیار داشتن تنها ۱۴ سینما در تهران به این فروش رسیده است و به گفته امیر قطبی مدیر پخش فیلمیران، سینماهای نمایش دهنده این فیلم در حال تکمیل است.

فیلم سینمایی «چ» در سی و دومین جشنواره فیلم فجر موفق به دریافت پنج سیمرغ بلورین در بخش های مختلف شد.

در خلاصه داستان این فیلم آمده است: همزمان با بحران شهر پاوه در مرداد ماه ۱۳۵۸، دکتر مصطفی چمران به عنوان معاون دولت موقت در امور انقلاب به همراه سرتیپ فلاحی فرمانده وقت نیروی زمینی ارتش وارد شهر پاوه می شوند تا به اوضاع و امور سرکشی نمایند. در این میان گروه اصغر وصالی به عنوان فرمانده نیروهای مردمی تنها مدافعین شهر پاوه محسوب می شوند. «چ» روایت ۴۸ساعت از زندگی دکتر مصطفی چمران در قائله محاصره شهر پاوه توسط نیروهای ضدانقلاب است.

در آخرین اثر ابراهیم حاتمی کیا فریبرز عرب نیا، مریلا زارعی، سعید راد، بابک حمیدیان، مهدی سلطانی سروستانی، امیررضا دلاوری، اسماعیل سلطانیان و… به ایفای نقش پرداخته اند.

ارسال نظر