|
|
کدخبر: ۱۴۶۶۰۶

ما ایرانی ها دیگر به رسم شما اروپائیان خو گرفته ایم «نمک خوردن و نمکدان شکستن»!

گروه فرهنگی مشرق - منیژه جانقلی، نویسنده ادبیات دفاع مقدس و انقلاب اسلامی و قرزند یکی از جانبازان سلحشور هشت سال دفاع مقدس خطاب به کاترین اشتون نامه ای نوشته و آن را در اختیار خبرگزاری فارس قرار داده است که در ذیل از خاطرتان می گذرد:

نامه یک فرزند جانباز به کاترین اشتون

خانم اشتون؛ رسم ایرانی از قدیم میهمان نوازی بوده و میزبانی ایرانی جماعت زبان زد جهان بوده و است. به ایران آمدید. به هر کجا که خواستید سر زدید و مورد لطف بزرگ مردان ایرانی هم قرار گرفتید. لبخند زدید و لبخند گرفتید. بی احترامی کردید و احترام دیدید. هر چند ما ایرانی ها دیگر به رسم شما اروپائیان خو گرفته ایم «نمک خوردن و نمکدان شکستن».

آمدید و بی اجازه هم به حریم ایران سرک کشیدید که ای کاش این سرک کشیدن ها و قرار گذاشتن ها فقط خاص لطمه زنان به وطن و ایران و ایرانی نبود! کاش به جای دیدار با سران فتنه، کسانی که سال هاست از پشت خنجرمان می زنند و خونمان را در گیلاس شما می نوشند و شریک تان می کنند در مکیدن خون هر چه ایرانی است، کمی هم وقت می گذاشتید و به بهانه همان حقوق بشری که ادعایش را داشتید، سراغی هم از خانواده شهدای هسته ای می گرفتید. سراغی از کودکان کوچک شهدایی که به دست همان کسانی که شما حمایت شان می کنید، کشته شده اند.

می پرسیدید به کدامین گناه باید بار بی پدری را به دوش بکشند و تاوان به این سنگینی پرداخت کنند؟ به خاطر پیشرفت علمی کشورشان یا رسیدن به مدارج علمی بالا؟ که اگر چنین بود باید سال ها پیش انیشتین و هر چه آمریکایی ست، به نابودی کشانده می شدند.

کاش به سراغ مادران، همسران و فرزندان شهدا و جانبازانی می رفتید که هنوز بعد از گذر سال ها، جای خالی عزیزا نشان را می بینند. طعم تلخ و گزنده بمب شیمیایی تان را حس می کنند و با درد کشنده ای که با آن خو گرفته اند، می سوزند و می سازند.

راستی چرا تا این جا آمدید و دیداری از پدران ما نکردید؟ چرا جان دادن و رنج کشیدن جانبازان شیمیایی را ندیدید؟ آیا حقوق بشری که شما در جست و جویش بودید فقط در خانه قصری سران منافقین و جویندگان ناحقی یافت می شد؟ یا برای چیدن دسیسه ای دیگر آمده بودید؟! دسیسه ای که به خاطرش این مردم باید یک بار دیگر، تاوان سنگین، پرداخت کنند؟ تاوان قدرت طلبی عده ای که خود را صاحبان اصلی این کشور می دانند و حاضرند برای رسیدن به آن، ملت و کشور که سهل است، ناموس و هویت و آبروی خود را هم بدهند. به کمترین بها هم بدهند. راستی کدام حقوق بشری به خودفروخته های، کشوری حق می دهد؟

در کجای دنیا باید از حقی که حق واقعی شان است، بگذرند تا شما اجازه بدهید دارو، غذا و دیگر امکانات به دست شان برسد؟ آمدید و رفتید و به ما آموختید معنای واقعی حقوق بشر چیست! دانستیم، حقوق بشر یعنی، ملتی بیشتر تحریم شوند تا عده ای وطن فروش، آزادانه بگردند و نقشه های شوم برای مان بکشند! یعنی تعطیلی نیروگاه های هسته ای کشورهایی که زیر حرف زور شما نمی روند!

یعنی احساس امنیت جهانی برای غاصبان فلسطین که با خیالی آسوده بخوابند و فرزندان بی ناه بیشتری را بکشند! دانستیم حقوق بشر یعنی نفت کشوری را خریدن و پولش را غصب کردن به بهانه تمرد و نافرمانی! دانستیم حقوق بشر یعنی ایجاد نفاق و شورش در هر کشوری که به حرفتان بی ا عتنایند، و اسیر خواسته ها و سیاست های شوم شما نمی شوند! یعنی کشتار زنان و کودکان سوریه، افغانستان، عراق، آفریقا و فلسطین! خیلی چیزهای دیگر هم از شما آموخیتم. اما افسوس که شما بعد از سی و پنج سال، هیچ چیز از ملت ما نیاموختید.

کاش اندکی ایستادگی، مقاومت، انگیزه، ایمان، اعتقاد و صبوری می آموختید. آن هم از ملتی که صبرش، همچون مرامش ستودنی ست و البته گفتنی ست، اگر شما غیر این می کردید، باعثتعجب ما بود.

ارسال نظر