|
|
کدخبر: ۱۴۶۶۰۸

«مرکز جامع توانبخشی معلولان ذهنی عمل» در محله زعفرانیه تهران یکی از لوکیشن های سریال «پایتخت ۳» است. قرار است در این محل صحنه های مربوط به تیر خوردن «بهبود» و انتقال او به بیمارستان ضبط شود.

گروه فرهنگی مشرق- روزهای آخر فصل زمستان است که به پشت صحنه سریال سیروس مقدم آمده ایم. سال گذشته همین روزها بود که برای «پایتخت ۲» به خانه سالمندان رفتیم و با هنرمندانی چون علیرضا خمسه، محسن تنابنده، احمد مهران فر، ریما رامین فر، لیندا کیانی، رابعه مدنی و زنده یاد پروین میکده که اکنون در کنارمان نیست، دیدار کردیم.

قبل از اینکه وارد بیمارستانی شویم، به سر در آن نگاه می کنیم که نوشته شده: «مرکز جامع توانبخشی معلولان ذهنی عمل»

برایمان سوال است که چه اتفاقی برای شخصیت های پایتخت خواهد افتاد که به اینجا آمده اند؟ اما همین که وارد می شویم و می بینیم که گروه صحنه هایی از ترخیص «بهبود» را می گیرند، کمی خیالمان راحت می شود.

«مهران احمدی به خاطر اصابت گلوله مجروح شده! و او را از بیمارستان شمال به بیمارستان تهران منتقل کرده اند.» این سکانس مربوط به قسمت نهم از سریال «پایتخت ۳» می شود.

از اولین درب ورودی که داخل می شویم سالنی بزرگ روبرویمان قرار دارد. از همان جا متوجه سر و صدای خانواده نقی می شویم. عوامل پشت صحنه را می بینیم که در رفت و آمد و بدوبدو هستند و سیروس مقدم - کارگردان سریال «پایتخت» - هم راه می رود و با بازیگرانش حرف می زند.

فعلا سکانسی ضبط نمی کنند چون وقت ناهار است و گروه در تدارک غذا هستند. در همین حین است که از مقدم می خواهیم تا چند کلامی با ما همراه شود.

شوخی جواد رضویان با «پایتخت» شیرین بود

مقدم که این روزها مشغول ساخت سری سوم از سریال «پایتخت» است، ابتدا وقتی با سوالی مبنی بر اینکه چه پیش بینی هایی برای پایتخت های بعدی دارید؟ مواجه می شود، با لبخند می گوید: هیچ فکری برای «پایتخت ۴» نداریم. باید اول سری سوم به پخش برسد تا ببینیم بازخوردها چطور است و نظر مردم چیست، سپس درباره ادامه «پایتخت» تصمیم گرفته شود.

مقدم از شوخی جواد رضویان با سریال «پایتخت» در مراسم اختتامیه جشنواره جام جم، استقبال می کند و می گوید: شوخی زیبا و شیرینی بود که از «پایتخت ۵۳» یاد شد اما باز هم تاکید می کنم که هنوز برای پایتخت های بعدی هیچ پیش بینی نداریم.

کارگردان سریال «پایتخت ۳» در بخشی دیگر از گفت و گویش با ایسنا درباره اینکه فکر می کنید سری سوم از مجموعه «پایتخت» همچنان موفق شود؟ خاطرنشان می کند: ما تمام تلاش مان را کردیم تا با «پایتخت» یک لبخند شیرینی روی لبان مردم بیاوریم ولی کار باید روی آنتن برود تا ببینیم میزان استقبال ها چطور است.

او سپس خطاب به بینندگانی که قرار است سریال «پایتخت ۳» را دنبال کنند، در پیامی می گوید: امیدوارم «پایتخت ۳» عیدی خوبی از طرف سازندگان به مردم باشد.

به هنگام ضبط صحنه های بیمارستان تهیه کننده سریال «پایتخت» - الهام غفوری - که همسر سیروس مقدم است، هم حضور دارد.

وقتی از او می پرسیم تا چه زمانی درگیر کار خواهید بود؟ پاسخ می دهد: فکر می کنم تا شش روز اول عید نوروز مشغول گرفتن سکانس باشیم ولی تلاشمان را خواهیم کرد تا هرچه زودتر کار را به پایان برسانیم.

احمدی: تا پایان قصه با نقی می مانم

کمی آن طرف تر مهران احمدی را می بینیم که با لباس بیمارستان قدم می زند و از او می خواهیم تا گفت و گویی کوتاه با ما داشته باشد.

احمدی که از سری اول سریال «پایتخت» تاکنون با گروه همراه است و نقش «بهبود» را بازی می کند، درباره ی قصه سری سوم از این مجموعه به خبرنگار ایسنا می گوید: در سری سوم از «پایتخت» داستان ها و ماجراهای پر و پیمان تری خواهیم داشت؛ ضمن اینکه ارتباطات پیچیده تر و قابل باورتر خواهند شد.

وی سپس از حضور نقش «بهبود» تا پایان سریال با خانواده نقی خبر می دهد.

بازیگر سریال های «آوای باران»، «یادآوری»، «تا ثریا» و… درباره ایفای نقش بهبود در سریال «پایتخت ۳» معتقد است: به نظرم بهبود نقش دوست داشتنی، مظلوم و شیرینی است.

او ادامه می دهد: برای شیرین تر شدن نقش بهبود قطعا خودم هم به عنوان بازیگر چیزهایی به نقشم اضافه کردم و به نوعی نقشم را زنده کردم؛ چرا که برای گرفتن هر سکانس همه بازیگران و عوامل دور هم جمع می شویم و متن را دورخوانی می کنیم.

بعد از اینکه گفت و گویمان با مهران احمدی تمام می شود بابا پنجعلی را می بینیم که بدون گریم، لباس هایش را پوشیده و حالا دیگر علیرضا خمسه است. او با عجله در حال بیرون رفتن از لوکیشن است و دیگر فرصتی نیست که با وی صحبت کنیم.

«پایتخت ۳» حول محور کُشتی می چرخد

ریما رامین فر - بازیگر نقش هما - هم در کنار گروه است و خستگی در چهره اش موج می زند. وقتی از او می پرسیم خسته اید؟ می گوید: خیلی، خیلی؛ ولی با همان خستگی درخواست گفت و گویمان را با روی باز می پذیرد.

وی درباره حضور «هما» در «پایتخت ۳» می گوید: سریال «پایتخت ۳» ادامه قصه ی «پایتخت ۱ و ۲» است و انگار ما در حال ساختن قسمت ۳۱ از یک مجموعه هستیم، بنابراین «هما»، همان «هما» است و بینندگان بیشتر از خودم نقش هما را دیدند و می شناسند جز اینکه قصه هایمان جدیدتر شده اند و «پایتخت ۳» بیشتر حول محور ورزش کشتی می گذرد. در هر صورت خدا کند که «پایتخت ۳» هم همچنان برای مردم شیرین باشد.

پشت صحنه سریال پایتخت ۳

او همچنین خاطرنشان می کند: قصه ها و موقعیت های «پایتخت ۳» جدیدتر هستند؛ امیدوارم این سری از «پایتخت» به همان دلپذیری گذشته باشد.

به «پایتخت ۴» فکر می کنید؟

رامین فر در پایان صحبت هایش درخصوص ادامه دار بودن سریال «پایتخت» در سال های آینده به خبرنگار ایسنا می گوید: من نمی دانم که گروه پایتخت در حال حاضر به «پایتخت ۴» فکر می کنند یا خیر، ولی فکر می کنم در پس زمینه ذهن همه ما این مساله وجود دارد که اگر «پایتخت ۳» توانست موفق شود و مردم خواستند، حتما ادامه داشته باشد.

صحنه هایی که به ترخیص «بهبود» از بیمارستان مربوط می شود، با حضور برخی نمایندگان مجلس همراه است و بازیگران اصلی دیگری چون احمد مهران فر، محسن تنابنده، نسرین نصرتی، سارا و نیکا فوقانی اصل(دوقلوها) را هم می بینیم.

نقی و ارسطوی «پایتخت» تمایلی به صحبت ندارند و به نظر می رسد خیلی خسته شده اند.

پشت صحنه سریال پایتخت ۳

احمد مهران فر - بازیگر نقش ارسطو - می گوید: الان صحبتی ندارم، ان شاءلله بعد از پخش حرف می زنم.

بازیگر نقش امام رضا(ع) در پشت صحنه «پایتخت»

فرخ نعمتی - بازیگر نقش امام رضا(ع) - را هم در گوشه ای از راهروی بیمارستان «مرکز جامع توانبخشی معلولان ذهنی عمل» می بینیم.

عوامل «پایتخت» که او را می بینند، بعد از احوال پرسی گرم، وی را بازیگر نقش امام رضا(ع) خطاب می کنند.

صمیمیت در پشت صحنه «پایتخت ۳» همانند سری های قبلی این مجموعه همچنان پابرجاست با این تفاوت که به نظر می رسد گروه امسال خسته تر هستند.

«پایتخت» ی ها سال گذشته در روزی که با حضور خبرنگاران همراه بود، سفره هفت سینی چیده بودند و عکس های یادگاری زیادی در کنار هم می انداختند اما امسال خبری از سفره هفت سین در این لوکیشن نیست؛ البته ممکن است پایتختی ها زودتر سالشان تحویل شده و سفره هفت سینشان را جای دیگری پهن کرده اند.

ارسال نظر