|
|
کدخبر: ۱۴۶۶۰۹

معاون وزیر راه و شهرسازی در گفت وگو با تسنیم خبر داد:

خبرگزاری تسنیم: معاون راه و روستایی وزیر راه و شهرسازی از بررسی مشکل تردد روستائیان از آزادراه های کشور و هزینه های بالای آن خبر داد و گفت: ساخت آزادراه آسیب هایی را به روستاها وارد می کند و به دنبال جبران این خسارت ها هستیم.

سید حسن میرشفیع در گفت وگو با خبرنگار اقتصادیخبرگزاری تسنیم، اظهار کرد: آزادراه ها برای خودشان شرکتی دارد که درآمد - هزینه ای فکر می کند و متناسب با ظرفیت های جغرافیایی و اجتماعی منطقه برنامه ریزی کرده و بر اساس آن عوارض تردد از آزادراه را تعیین و دریافت می کنند.

وی در ادامه با اشاره به هزینه های بالا تردد روستائیان از آزادراه ها، تصریح کرد: شنیده ام برای آزادراه تهران - پردیس کارت هایی برای کسانیکه به پردیس تردد دارند، در نظر گرفته شده است. از این رو برای بعضی از روستاها که در مسیر آزادراه ها قرار دارند می توان برنامه ریزی کرد تا تردد روستائیان ارزانتر تمام شود.

میرشفیع از بررسی موضوع تردد روستائیان از آزادراه ها در وزارت راه و شهرسازی خبر داد و افزود: در این رابطه باید با شرکت سازنده جلساتی را برگزار کنیم تا بتوانیم به نتیجه برسیم و در نهایت تردد روستائیان در آزادراه ها ارزان باشد.

معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین خاطرنشان کرد: ساخت آزادراه آسیب هایی را به روستاها وارد می کند که به دنبال این هستیم چگونه این خسارت ها را جبران کنیم.

به گزارش تسنیم، هفته گذشته در حاشیه افتتاح آزادراه پل زال - اندیمشک شماری از روستائیان منطقه مذکور با تجمع در محل سخنرانی وزیر راه و شهرسازی نسبت به عوارض بالای تردد از آزادراه اعتراض کرده و خواستار رسیدگی آخوندی به این مسئله شدند.

انتهای پیام /

ارسال نظر