|
|
کدخبر: ۱۴۶۷۰۵

خبرگزاری تسنیم: نمایندگان مخالف دولت کامبوج در پارلمان این کشور از گزارش های منتشر شده در مورد درخواست وام ۵۴.۴۵ میلیون دلاری دولت این کشور از ایران انتقاد کردند.

به گزارشخبرگزاری تسنیمبه نقل از پایگاه اینترنتی دی فنوم پن پست، نمایندگان مخالف دولت کامبوج در پارلمان این کشور از گزارش های منتشر شده در مورد درخواست وام ۵۴.۴۵ میلیون دلاری دولت این کشور از ایران انتقاد کردند.
پس از سفر رسمی هفته گذشته یک هیئت از مجمع ملی کامبوج به تهران، منابع خبری اعلام کردند ایران در حال اتخاذ تصمیم نهایی در مورد اعطای وام به این کشور است.
این وام قرار است در ۶ پروژه متمرکز بر طرح های کشاورزی و منابع آب مورد استفاده قرار گیرد.
چیم ییپ، از نمایندگان عضو حزب مردم کامبوج دیروز گفت: «تمامی وام هایی که دولت ما دریافت می کند… برای بهبود زیرساخت های اجتماعی و توسعه کشاورزی و همچنین آموزش های شغلی هزینه شده اند.»
اما سوم چحای، نماینده حزب مخالف دولت این وام را هدر دادن پول توصیف کرد.
وی افزود: «استقراض پول از ایران کار مسخره ای است. من فکر می کنم حزب مردم کامبوج کاری جز هدر دادن پول در سفرهایی که تنها موجب افزایش بدهی ها می شود، بلد نیست. این می تواند یک فاجعه باشد.»
ییم سوان، دیگر نماینده مخالف دولت کامبوج گفت، در حالی که هر کشوری می تواند به کامبوج وام بدهد، آنها باید غیرقانونی بودن دولت را در درخواست وام مدنظر قرار دهند.
کول پریپ، از مقامات سازمان شفافیت بین المللی کامبوج نیز در این خصوص ابراز نگرانی کرد و گفت: «هر بار که یک هیئت کامبوجی به دیگر کشورها سفر می کند، آنها می خواهند… با اعلام میزان پولی که آن کشورها وعده داده اند به صورت بلاعوض یا قرضی به کامبوج بدهند… خود را موفق جلوه بدهند. به عنوان یک شهروند کامبوجی من به شخصه احساس شرمساری می کنم.»
انتهای پیام / / ۶۴

ارسال نظر