|
|
کدخبر: ۱۴۶۷۷۶

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی:

خبرگزاری تسنیم: مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: ادغام بیمه ها مشکلی از نظام سلامت حل نمی کند.

به گزارش خبرنگار اجتماعیخبرگزاری تسنیم، تقی نوربخش مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در نشست خبری امروز خود، اظهار داشت: ادغام بیمه ها مشکلی از نظام سلامت حل نخواهد کرد و اصل این است که دیدگاه ها یکی باشد و تبادل اطلاعات به صورت سیستماتیک حل شود.

وی همچنین در پاسخ به سوال خبرنگار تسنیم درباره مبالغی که در بیمارستان میلاد از بیماران دریافت می شود، گفت: بیمارستان میلاد به عنوان یکی از مفاخر در ارائه خدمات تخصصی و فوق تخصصی است و طبق قانون صددرصد هزینه درمان در آن رایگان است اما چون مرکز ارجاع سازمان نیز هس مراجعه به آن بیش از حد ظرفیت و بالاست. در رابطه با اینکه مبلغی از بیماران در این بیمارستان گرفته شده بود به هیچ وجه قابل قبول نیست و برای اصلاح این موضوع نظارت انجام می شود.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی همچنین در خصوص هزینه ای که در صورت افزایش مرخصی زایمان زنان به سازمان تحمیل می شود، گفت: این مبلغ حدود ۱۷۰ میلیارد تومان است که اگر منابع آن تامین شود ما آمادگی انجام آن را داریم؛ ضمن اینکه براساس بررسی ها در حتی در کشورهای دیگر اگر این افزایش زمان مرخصی اجرا شود موقعیت های شغلی به خطر می افتد و در واقع مساعدتها به گونه ای دیگر باشد. تا به حال هیچ رقمی در این خصوص به سازمان تامین اجتماعی از طرف دولت تخصیص داده نشده است.

نوربخش در مورد بلاتکلیفی بیمه شدگان این سازمان در مورد سهام عدالت نیز گفت: سازمان در بحثسهام عدالت دخالتی نداشته و نمی تواند داشته باشد اما اگر در این زمینه کمکی لازم باشد انجام می دهد. در مورد سبد کالا نیز اقدام مثبتی بود که دولت انجام داد اما در اجرا مشکلاتی وجود داشت. سازمان تامین اجتماعی نیز در دادن اطلاعات و داده ها اقدام کرد و همه مستمری بگیران شامل این سبد کالا شدند.

وی در خصوص مشاغل سخت و زیان آور نیز گفت: بحثهایی در این مورد در خصوص توالی مشاغل سخت و زیان آور وجود دارد و با مذاکراتی که با نمایندگان مجلس داشتیم امیدواریم که این موضوع در کمیسیون اجتماعی به صورت بازنگری در ضوابط اجرایی پیگیری شود تا به نفع افراد شاغل در این مشاغل تسهیلاتی حاصل شود.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی همچنین گفت: در حال حاضر ۱۹۰ هزار نفر تحت پوشش بیمه بیکاری هستند و سازمان صندوق بیمه بیکاری ندارد بلکه حساب بیمه بیکاری است که طرازی منفی دارد و این یک چالش برای سازمان است. در بودجه سال ۹۳ حدود ۲ هزار میلیارد تومان برای بیمه بیکاری پیش بینی شده و طرحی به عنوان بیمه بیکاری و جویندگان کار در مجمع تشخیص مصلحت نظام است که هنوز به نتیجه نرسیده است اما سازمان در خصوص نظارت بر اینکه افرادی که بیمه بیکاری می گیرند در جایی مشغول به کار نباشند نظارتهای لازم را انجام می دهد.

نوربخش گفت: بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی ۶۰ هزار میلیارد تومان است که پیش بینی می شود در سال ۹۳ این رقم به ۹۰ هزار میلیارد تومان برسد. امیدواریم با طرح های سازمان از جمله بحثفاینانس از کشورهایی که امکانش باشد یا پرداخت حق دین توسط بنگاه ها این بدهی ها پرداخت شود.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری در مورد ورود سهام شرکت شصتا به بورس برای شفاف سازی بیشتر اظهار داشت: تعهد کرده بودیم که سهام هلدینگ دارویی شصتا وارد بورس شود که این اقدام انجام شد و بخشی از آن نیز به فروش رسید.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در پاسخ به سوال دیگری در خصوص چگونگی اجرای سیاست های ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری در مورد اقتصاد مقاومتی نیز گفت: آنچه مقام معظم رهبری فرموده اند مجموعه کاملی برای جلوگیری از آسیب پذیری اقتصاد کشور است که سازمان تامین اجتماعی تقریبا مشمول ۲۴ بند این سیاستها می شود. به همین دلیل کارگروهی برای رسیدگی به این موضوع در سازمان تشکیل شده و سازمان بیانیه عملیاتی خود در این زمینه را تا قبل از پایان سال اعلام می کند.

نوربخش همچنین گفت: برای سال قانون بیمه کارگران ساختمانی براساس پروانه ساخت انجام خواهد شد.

انتهای پیام /

ارسال نظر