|
|
کدخبر: ۱۴۶۷۸۰

معاون سازمان حمایت در گفت وگو با تسنیم:

خبرگزاری تسنیم: معاون سازمان حمایت از تدوین بسته کنترلی و پایش بازار در اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها خبر داد و گفت: از زمان شروع طرح پایش بازار ویژه نوروز ۳۰۰هزار واحد صنفی مورد بازرسی قرار گرفته و برای ۵درصد آنها پرونده تشکیل شده است.

مجتبی فراهانی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادیخبرگزاری تسنیم، در مورد نتیجه طرح نظارت بر بازار ویژه نوروز ۹۳ اظهار داشت: با توجه به اینکه بازار با حضور بازرسان سازمان حمایت، کنترل و نظارت می شود، طبق بررسی های انجام شده قیمت برخی از کالاها ار جمله برنج هندی و حبوبات نسبت به سال گذشته نه تنها افزایش نیافته است بلکه کاهش قیمت را نشان می دهد.

وی با بیان اینکه در بخش آجیل و خشکبار و شیرینی نیز قیمت ها نسبت به سال گذشته هیچ افزایشی نیافته است، گفت: با توجه به اینکه طرح بازسی ویژه نوروز ۹۳ از ۱۵ اسفند ماه شروع شده و تا ۱۵ فروردین ۹۳ نیز ادامه دارد تا کنون ۳۰۰ هزار بازرسی بر روی کالاهای مورد هدف از جمله، میوه، پوشاک، کیف و کفش و آجیل و خشکبار خدمات توریستی در مورد اقامتگاه ها و رستوران های بین شهری و سایر موارد انجام شده که برای حدود ۵ درصد آنها پروند تشکیل شده است.

معاون بازرسی سازمان حمایت با اشاره به اینکه جلسات متعددی با اتحادیه ها برای نظارت بیشتر بر بازار و کالاهای هدف تشکیل شده است، خاطر نشان کرد: پیش از اینکه توزیع میوه شب عید از روز گذشته شروع شود برای پیشگری و کنترل بازار بازرسی های انجام شده در روز گذشته نیز با شروع توزیع میوه شب عید، ۲۰ هزار مورد، بازرسی انجام شده است. بر اساس برنامه و تنظیم بازار عید، همه واحد های منتخب برای توزیع میوه تنظیم بازار، باید با قیمتهای مصوب اقدام به عرضه میوه کنند.

فراهانی تصریح کرد: در میادین میوه و تره بار نیز علاوه بر اینکه بازرسان به صورت مستمر نظارت خواهند داشت. قبل از اینکه توزیع میوه از روز گذشته شروع شود، کنترل پیش زمینه ای از بازار بر روی سیب و پرتقال شروع شده بود و در حال حاضر نیز ادامه دارد. همچنین به استانها دستور ویژه ای داده شده که، به محض دریافت شکایت از میوه تنظیم بازار عید ۹۳، سامانه ۱۲۴ موظف است اقدام به رسیدگی کند.

*تدوین بسته نظارتی سازمان حمایت در اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها

معاون بازرسی سازمان حمایت در مورد برنامه سازمان حمایت برای اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها گفت: سازمان حمایت آمادگی این را دارد که به محض شروع فاز دوم هدفمندی یارانه ها توسط دولت، همکاری لازم را با دولت داشته باشد و در همین راستا نیز بسته نظارتی و کنترلی سازمان حمایت با رویکرد پیشگیرانه تدوین شده است.

وی ادامه داد: در راستای تحقق این بسته نظارتی، ۳۵۰۰ بازرس و ۲۱ هزار ناظر افتخاری برای کمک به اجرای برنامه های کنترلی بازار در فاز دوم هدفمندی یارانه ها آمادگی دارند و جلسات متعددی نیز در این زمینه برگزار شده است.

انتهای پیام /

ارسال نظر