|
|
کدخبر: ۱۴۶۹۶۴

اختصاص سهمیه بنزین ویژه نوروزی ظرف ۴۸ ساعت آینده تعیین تکلیف خواهد شد.

به گزارش خبرنگار مهر، همزمان با افزایش ظرفیت تولید و ذخیره سازی بنزین در پالایشگاه ها و انبارهای نفت ایران، احتمال اختصاص سهمیه ویژه بنزین نوروزی قوت گرفته است.

بر این اساس، وضعیت اختصاص و یا عدم اختصاص سهمیه ویژه بنزین نوروزی تا ۴۸ ساعت آینده در سطح دولت تعیین تکلیف خواهد شد.

در همین حال، عباس کاظمی معاون وزیر نفت با بیان اینکه مردم نگران تامین بنزین در روزهای پایانی امسال و ایام نوروز نباشند، از افزایش یک میلیارد لیتری ذخایر بنزین کشور در مقایسه با سال گذشته خبر داده و گفته بود: با آغاز خرید و رفت و آمدهای پایان سال، مصرف بنزین کشور هم جهش یافته است.

در همین حال، تاکنون در کارگروه انرژی ستاد هدفمندی یارانه ها در خصوص تخصیص سهمیه ویژه بنزین نوروزی به خودروها تصمیم گیری نهایی نشده است و پیش بینی می شود در صورت تصویب این سهمیه ویژه بنزین زودتر از سهمیه عادی فروردین ماه در کارت های هوشمند سوخت شارژ شود.

در حال حاضر بیژن زنگنه رئیس کارگروه انرژی ستاد هدفمندی یارانه ها مهمترین مخالف تخصیص سهمیه ویژه بنزین نوروزی است، این در حالی است که برخی اعضای این کارگروه تاکنون مخالفت جدی برای تخصیص این سهمیه ویژه به مردم نداشته اند.

آمارهای منتشر شده توسط شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی نشان می دهد: هم اکنون بنزین ۴۰۰ تومانی ذخیره شده در کارت های هوشمند سوخت کشور هم در وضعیت مطلوبی قرار دارد به طوری که آمارهای رسمی از افزایش ذخیره بنزین کارت های سوخت مردم به ۱.۶ میلیارد لیتر در آستانه نوروز حکایت دارد.

در دوران ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد از سال ۸۷ تا ۹۲ سهمیه های ویژه مختلف نوروزی تصویب شده بود. برهمین اساس، در سال ۸۷ معادل ۱۰۰ لیتر، در سال ۸۹ معادل ۲۰ لیتر(به علاوه تخصیص یکباره بنزین فصل بهار)، در سال های ۹۰ و ۹۱ هر سال معادل ۶۰ لیتر و در سال ۹۲ معادل ۵۰ لیتر بنزین ویژه نوروز اختصاص یافته بود.

ارسال نظر