|
|
کدخبر: ۱۴۷۰۱۴

توانایی خواندن کتاب در کودکان یکسان است اما تنها فرق آنها سطح علمی والدین است.

به گزارش مشرق،تحقیقاتی در آمریکا نشان داده است که آموزش به نوزادان زیر ۱۸ ماه بی اثر است.

مواد مختلف آموزش برای این منظور یک موفقیت بزرگ در خارج از کشور بوده است.

برای آموزش به کودکان وسایل زیادی مانند کتاب های مختلف، DVD و کارت های آموزشی که اشکال مختلف حیوانات، ابزار یا حروف الفبا دارند برای کودکان ۱۸ ماه کمتر درست شدند و آنها را با خواندن آشنا می کند و تمام این وسایل برای یاد دادن به کودکان مفید است و حتی یک مطالعه در مجله روانشناسی آموزشی منتشر شده که نشان می دهد این کار بر روی کودکان زیر ۱۸ ماه تاثیر دارد.

«سوزان نیومن» پروفسور دپارتمان آموزش و یادگیری در دانشگاه نیویورک گفت: با آزمایشاتی که انجام دادیم، مطالعات ما به وضوح نشان می دهد که کودکان با هیچ کدام از این ابزار بچه گانه آموزش نمی بینند.

برای رسیدن به این نتیجه گیری ما ۱۱۷ کودک بین ۹ و ۱۸ ماه مورد مطالعه قرار گرفتند و به طور تصادفی به ۲گروه تقسیم شدند؛ گروهی که موارد خواندن را دریافت می کنند و گروهی که قبل از کارآموزی شاهد هستند.

تجهیزات که بکار بردیم شامل DVD و کارت ها و کتاب های هیئت مدیره بود.

در کل محققان هفت ماه را صرف این کار کردند. تست ها تمرکز کودکان روی حروف اسم، صدا، واژگان، تشخیص کلمه بصری و درک بود که نتایج بدست آمده نشان می داد این ۲گروه در توانایی خواندن هیچ تفاوتی با هم ندارند. تنها فرق آنها سطح علمی والدین است.

شرکتی به نام «کودکان شما قادر به خواندن هستند» قبل از بسته شدن در سال ۲۰۱۲ موفقیت بزرگی بدست آورد.

این شرکت همان نوع مواد آموزشی که در نیویورک فروخته می شد را می فروخت؛ اما یک سری از پرونده های حقوقی از والدینی ناراضی وجود داشت.

بیش از یک میلیون از والدین از این روش استفاده کرده اند با این حال کارشناسان توصیه می کنند برای آموزش فرزندان از این کتاب ها برای کودکان چشم پوشی نکنید زیرا کتاب های مناسب با تصاویر که توسط والدین خوانده شود بسیار برای کودک مفید است؛ حتی با اینکه این کودکان حرف نمی زنند اما نشان دادن و خواندن کتاب با صدای بلند این امکان را به فرزند می دهد تا با زبان آشنا شود.

ارسال نظر