|
|
کدخبر: ۱۴۷۰۴۴

قائم مقام ستاد بازسازی عتبات عالیات:

خبرگزاری تسنیم: ضریح حبیب بن مظاهر با ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی در مراحل پایانی ساخت قرار دارد.

به گزارشخبرگزاری تسنیم، مهندس شوشتری در جلسه بررسی وضعیت این ضریح که با حضور معاونان ستاد مرکز، رئیس ستاد استان البرز، معاونان و استاندار این استان در مصلی شهرکرج برگزار شد گفت: تلاش های دست اندرکاران ساخت این ضریح چشم گیر و قابل توجه است و امیدواریم که این اثر ارزشمند که یکی از ۲ ضریح در دست اقدام ستاد است به زودی به ثمر برسد و آماده نصب شود.

قائم مقام ستاد بازسازی افزود: ستاد تاکنون پروژه های متعددی را در حوزه های مرمتی، خدماتی، هنری، صنعتی و عمرانی در اعتاب مقدسه اجرا نموده است که بخش عمده آنها از طریق نذورات مردمی تامین شده است.

وی با بیان اینکه هم اکنون محور اصلی فعالیت های ستاد پروژه های توسعه ای است گفت: طرح توسعه حرم مطهر علوی با ۱۱۸ هزار مترمربع زیر بنا در بخش زیارتی و ۱۰۰هزار مترمربع در بخش غیر زیارتی از جمله این طرح هاست که ستاد استان البرز تامین منابع ساخت کتابخانه این طرح را متعهد شده است.

در ادامه این نشست حجت الاسلام حسینی، رئیس ستاد استان البرز نیز در سخنانی اظهار داشت: روند ساخت این ضریح تا کنون بسیار مناسب بوده و مردم دوستدار اهل بیت این استان مشارکت ویژه ای در این طرح داشته اند.

سپس استاندار البرز آقای طاهری در سخنانی ضمن برجسته خواندن توفیق خدمت به ائمه معصوم و تشکر از مردم این استان یادآور شد: تلاش هایی که کارکنان ستاد این استان در خصوص ساخت ضریح حبیب بن مظاهر انجام داده اند بسیار ارزنده، معنوی و درخور تقدیر است.

وی ابراز امیدواری کرد که مردم این استان به هر طریقی که می توانند این ستاد را در تامین تعهدات در زمینه ساخت کتابخانه حرم مطهر علوی یاری کنند.

در ابتدای این نشست نیز مدیر پروژه ساخت حبیب بن مظاهر در گزارشی از فرآیند اجرای این طرح اظهار داشت: با توجه به وضعیت پیشرفت بخش های مختلف که غالباً بالای ۹۰ درصد است به مراحل پایانی کار نزدیک شده ایم.

وی با اشاره به اینکه هزینه ساخت این طرح از منابع نذورات و هدایای مردمی بوده گفت: وزن طلا و نقره مصرف شده در این طرح به ترتیب ۵ و ۱۰۰۰کیلوگرم است و تاکنون بیش از ۳ میلیارد و ۷۵۰ میلیون تومان صرف ساخت این ضریح شده است.

انتهای پیام /

ارسال نظر