|
|
کدخبر: ۱۴۷۱۸۱

نماینده مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه دغدغه فرهنگی رهبر انقلاب تشکیل یک جبهه فرهنگی است، گفت: اگر مجموعه سازمان ها در حوزه فرهنگ را یک پیکر در نظر بگیریم، آن گاه با یک پیکر ۳۵ ساله روبرو می شویم.

گروه فرهنگی مشرق- بخش سوم همایش فعالان فرهنگی در مجموعه فرهنگی شهدای انقلاب(سرچشمه) عصر امروز(دوشنبه ۲۶ اسفند ماه) با حضور حجت الاسلام محمدرضا زائری مدیر مجموعه فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی، مجتبی رحماندوست نماینده مجلس شورای اسلامی، سیدنظام الدین موسوی مدیرعامل خبرگزاری فارس، رضا امیرخانی نویسنده و منتقد ادبی برگزار شد.

*رحماندوست: حوزه فرهنگ یک پیکر است همه نهادها با هم در این راه گام بردارند

در این نشست مجتبی رحماندوست با تأکید بر اینکه دغدغه فرهنگی رهبر انقلاب تشکیل یک جبهه فرهنگی است، بیان داشت: اگر ما مجموعه دستگاه ها، سازمان ها و افراد در حوزه فرهنگ را یک پیکر در نظر بگیریم، از جمله موسیقی، شعر، داستان، سینما، حوزه هنری و وزارت ارشاد را به طور جمعی یک پیکر در نظر بگیریم، با یک پیکر ۳۵ ساله ای روبرو می شویم.

وی افزود: هنگامی که فرهنگ را یک انسان ۳۵ ساله در نظر بگیریم، آن گاه نوع نگاه ما به مقوله فرهنگ متفاوت خواهد بود، زیرا در این حالت هر عضوی به کمک عضو معیوب و مریض می شتابد، اعضا یکدیگر را تحمل می کنند و در صدد ترمیم و کمک به عضو دیگر در می آیند.

رحماندوست با اشاره به اینکه در نگاه پیکری به فرهنگ اجازه مستقل عمل کردن به نهادهای مربوطه داده نمی شود، بلکه باید در راستای یک هدف متعالی با یکدیگر فعالیت کنند، خاطرنشان کرد: در این سیستم تقوای فردی، تقوای تک تک اعضا و تقوای جمعی سبب می شود که در حوزه فرهنگ این پیکر جای پایش را جای محکمی بگذارد.

*امیرخانی: نگاه های مختلف با دغدغه انقلاب می توانند در چتر فرهنگ قرار گیرند

در ادامه امیر رضاخانی نویسنده و منتقد ادبی با تأکید بر اینکه وی مخاطب دغدغه رهبری نیست، تصریح کرد: در این همایش فعالان فرهنگی دیدیم که افراد با سلایق متفاوت در کنار یکدیگر قرار گرفتند و این به نوعی تأیید نگاه های متفاوت بود، چرا که با نگاه های مخالف همان کسانی که دغدغه انقلاب اسلامی را در حوزه فرهنگ دارند، می توان کارها را پیش برد.

ارسال نظر