|
|
کدخبر: ۱۴۷۳۷۴

خبرگزاری تسنیم: رئیس کل سازمان خصوصی سازی گفت: در واگذاری سهام استقلال و پرسپولیس دو موضوع مطرح است که این سازمان در مورد آنها از هیات وزیران خواستار تعیین تکلیف شده است.

به گزارش خبرنگار اقتصادیخبرگزاری تسنیم؛ پوری حسینی در خصوص آخرین وضعیت واگذاری سهام دو باشگاه پرسپولیس و استقلال گفت: اخیرا کارگروهی به ریاست معاون اول رئیس جمهور و چند تن از وزرا و معاونین وزرا بعلاوه رئیس سازمان خصوصی سازی تشکیل شده و قرار است این کارگروه نتایج بررسی های خود را به هیات وزیران برای تصمیم گیری ارائه کند.
معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی افزود: در واگذاری سهام این دو تیم دو موضوع مطرح است که سازمان خصوصی سازی در مورد آنها از هیات وزیران خواستار تعیین تکلیف است.
رئیس کل سازمان خصوصی سازی تصریح کرد: موضوع اول انتقال دو باشگاه استقلال و پرسپولیس از گروه دو به گروه یک واگذاریهاست که بر اساس قانون اصل ۴۴ باید ۱۰۰ درصد سهام شرکتهای گروه یک به بخش خصوصی واگذار شود اما در گروه دو، ۸۰ درصد سهام به بخش خصوصی واگذار می شود و ۲۰ درصد باقی مانده نزد دولت می ماند.
وی با اشاره به این که هیات واگذاری علاقه مند به واگذاری ۱۰۰ درصد سهام این دو باشگاه است تاکید کرد: این اتفاق نیازمند مصوبه هیات واگذاری است و انتقال این دو شرکت از گروه دو به گروه یک واگذاریها از اختیارات هیات وزیران بوده و از عهده سازمان خصوصی سازی خارج است.
پوری حسینی در مورد موضوع دوم نیز گفت: پیش تر عنوان شده بوده که دو ورزشگاه مرغوبکار و درفشی فر به دو باشگاه استقلال و پرسپولیس واگذار شده اما این موضوع در دفاتر این دو تیم عمل نشده است که باید در این خصوص نیز شفاف سازی شود.
رئیس کل سازمان خصوصی سازی در خصوص زمان واگذاری سهام این دو تیم نیز تصریح کرد: با بررسی و تصمیم گیری در مورد این دو موضوع، بقیه اقدامات برای واگذاری تیم های استقلال و پرسپولیس انجام خواهد شد.
بر اساس این گزارش؛ با وجود قرار گرفتن نام دو باشگاه استقلال و پرسپولیس در فهرست واگذاریهای سال ۹۲، چندی پیش پوری حسینی وعده واگذاری سهام این دو تیم را تا ۲۰ فروردین ۹۳ داده بود که با توجه به این شروط و نیز تحقق نیافتن سایر الزامات، خصوصی سازی استقلال و پرسپولیس در فروردین سال آینده نیز محقق نخواهد شد.
انتهای پیام /

ارسال نظر