|
|
کدخبر: ۱۴۷۳۹۳

سرپرست جدید انتشارات الهدی گفت: تلاش می کنیم در الهدی با تشکیل یک آژانس ادبی کار تبادل کپی رایت کتاب های ایرانی با ناشران خارجی را انجام دهیم.

گروه فرهنگی مشرق- حمیدرضا شاه آبادی سرپرست جدید انتشارات الهدی درباره برنامه هایش در دوره مدیریتش در انتشارات الهدی گفت: عمده ترین فعالیتی که ما ان شاء الله در الهدی خواهیم داشت این است که الهدی را تبدیل کنیم به دورازه ورود اندیشه ایرانی به جهان خارجی.

وی افزود: تلاش بسیار می کنیم تا کمک حال ناشران ایرانی باشیم و برای ارائه کتاب های خود در خارج از کشور از حرفه ای ترین شیوه هابرای چاپ و انتشار استفاده کنیم.

شاه آبادی اظهار داشت: حضور موثر در نمایشگاه های کتاب خارج از کشور و برگزاری برنامه های تخصصی و پژوهشی در حاشیه این نمایشگاه ها از دیگر برنامه های ما است. همچنین فراهم کردن امکانات آموزش برای ناشران ایرانی را در نظر داریم.

سرپرست انتشارات الهدی گفت: تقویت زبان فارسی در خارج از کشور از راه برگزاری دوره های آموزشی و ایجاد ارتباط موثر میان نویسندگان و ادبیان کشورهای فارسی زبان از دیگر برنامه های ما برای دوره جدید است تا زبان فارسی بیش از گذشته تقویت شود.

وی افزود: انتشار نشریات و کتاب های جدید از دیگر برنامه هایمان است و تلاش می کنیم در الهدی با تشکیل یک آژانس ادبی کار تبادل کپی رایت کتاب های ایرانی با ناشران خارجی را انجام دهیم.

شاه آبادی همچنین در پاسخ به این سوال که آیا برای مخاطبان داخلی نیز برنامه ای برای نشر کتاب دارید یا خیر اظهار داشت: عمده مخاطبان ما خارجی هستند و تلاش می کنیم اندیشه های ایرانی را در خارج گسترش دهیم اما ممکن است در مواردی کتاب هایی هم برای مخاطبان داخلی منتشر کنیم.

ارسال نظر